Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Błaszczyk, Świderek, Lalek – kto z nich trenerem Budowlanych Łódź?

Błaszczyk, Świderek, Lalek – kto z nich trenerem Budowlanych Łódź?

fot. archiwum

Po sezonie 2012/2013 funkcję trenera Budowlanych Łódź przestał pełnić Maciej Kosmol, który dołączył do sztabu trenerskiego reprezentacji Polski kobiet. W Łodzi rozpoczęto poszukiwania następcy. Potencjalnymi kandydatami są: Lalek, Błaszczyk i Świderek.

Dotychczasowy trener Budowlanych, Maciej Kosmol, otrzymał propozycję objęcia posady asystenta selekcjonera reprezentacji Polski, Piotra Makowskiego. Jak łatwo się domyślić, Kosmol z propozycji skorzystał i opuścił łódzki klub. Teraz włodarze Budowlanych szukają jego następcy. Na giełdzie nazwisk najczęściej pojawiają się trzy: Lalek, Błaszczyk i Świderek.

Prezes Budowlanych, Marcin Chudzik, zapewnił, że nowy trener będzie jednym z tych „z nazwiskiem”. Na polskim rynku trenerskim jest kilku ciekawych kandydatów, wśród których na pewno znajduje się odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski Alojzy Świderek. Urodzony w Łodzi szkoleniowiec już raz był łączony ze stołkiem trenerskim Budowlanych. Fakt ten miał miejsce w 2009 roku, kiedy to ekipa z województwa łódzkiego awansowała do ekstraklasy. W kwestii tej kandydatury problemem nie do przejścia mogą być wymagania finansowe, jakie przed działaczami Budowlanych postawi Świderek.

Kolejnymi kandydatami na to stanowisko są: były trener Impelu Wrocław Rafał Błaszczyk oraz Wojciech Lalek, który do niedawna związany był z siatkówką w Legionowie. Bez pracy od niedawna pozostaje także Wiesław Popik, który wraz z BKS-em Bielsko-Biała nie zdołał zdobyć medalu mistrzostw Polski ani Pucharu Polski i rozstał się z bielszczankami. Trener Popik miał już okazję pracować w Łodzi, ale odszedł z klubu w nieprzyjemnych okolicznościach i mało prawdopodobne jest, by dostał drugą szansę w łódzkim klubie.Siatkarki Budowlanych Łódź po rundzie zasadniczej sezonu 2012/2013 zajmowały szóstą lokatę, co skazało je na grę w play-off z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. Bielszczanki rozprawiły się z ekipą z Łodzi w trzech meczach, tracąc jedynie dwa sety, a Budowlanym pozostała walka o miejsca 5-8. Tam, po ciężkim, ale przegranym 2:3 boju we Wrocławiu i gładkiej porażce u siebie, łodzianki odpadły z rywalizacji o europejskie puchary i zakończyły tegoroczne zmagania ligowe.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved