Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Peć: Jestem zadowolony z przygotowań reprezentacji

Andrzej Peć: Jestem zadowolony z przygotowań reprezentacji

fot. archiwum

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek w Szczyrku, skąd biało-czerwone wyleciały na mecze towarzyskie do Tuluzy. - Cieszę się z pracy, którą wykonaliśmy w ostatnich dniach - powiedział Andrzej Peć.

Wczoraj zakończyło się zgrupowanie kadry. Co nasze juniorki przez ostatnie dni robiły w Szczyrku?

Andrzej Peć: – Skupiliśmy się na podtrzymywaniu obecnej dyspozycji. Do południa wiele uwagi poświęciliśmy motoryce i zajęciom na siłowni. Treningi popołudniowe poświęcone były technice, czyli ćwiczeniu fragmentów gry, podczas których kładliśmy nacisk na blok, zagrywkę i przyjęcie.

Jest pan zadowolony z tych przygotowań?

– Cieszę się z pracy, którą wykonaliśmy na tym zgrupowaniu. Do kwalifikacji zostało jeszcze trochę czasu, a już teraz mobilizacja i dyspozycja dziewczyn rośnie z dnia na dzień. Praca wykonana zarówno w Szczyrku, jak i wcześniej w Szkole Mistrzostwa Sportowego spowodowała, że zespół jest nieco „przytłumiony”. Jest to jednak naturalny efekt codziennych, bardzo intensywnych treningów. Myślę, że po powrocie z Francji będziemy w dobrej dyspozycji, a szczyt formy złapiemy na kwalifikacje.Dlaczego zdecydował się pan na sparingi akurat z Francuzkami?

– Padały różne propozycje w trakcie przygotowań. W Szczyrku proponowaliśmy grę Niemkom, ale nagle pojawiła się oferta z Francji. Zdecydowaliśmy się ją przyjąć, gdyż chcieliśmy oderwać dziewczyny od tego co dzieje się u nas, na miejscu. Zależało nam na tym, aby kadrowiczki skupiły się tylko i wyłącznie na grze i przygotowaniach do kwalifikacji. Muszę przyznać, że na tym etapie przygotowań Francuzki są bardzo dobrym sparingpartnerem, dzięki któremu będziemy mogli przetrenować założenia taktyczne na zespoły Rosji i Słowenii.

Po powrocie z Tuluzy czasu nie zostanie za wiele…

– Wracamy do kraju w nocy z 4 na 5 maja. Na niedzielę zaplanowaliśmy odpoczynek i odnowę biologiczną, a w poniedziałek przeprowadzimy dwa krótkie treningi. W ostatnich dniach przygotowań będziemy skupiać się na taktyce naszych przeciwników, z którymi zmierzymy się w kwalifikacjach. We wtorek przed wylotem odbędą się tylko jedne zajęcia, po których ruszymy w kierunku Moskwy.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved