Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Sołodkowicz: Jesteśmy krok od pozostania w ekstraklasie

Anna Sołodkowicz: Jesteśmy krok od pozostania w ekstraklasie

- Nie ukrywam, że bardzo chciałybyśmy zakończyć rywalizację w barażach już w pierwszym meczu w Aleksandrowie Łódzkim - powiedziała po drugiej wygranej z Jedynką Anna Sołodkowicz, przyjmująca Siódemki Legionovii Legionowo.

W miniony weekend rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy Siódemką Legionovią Legionowo a Jedynką Aleksandrów Łódzki, której zwycięzca zapewni sobie grę w ORLEN Lidze w przyszłym sezonie. Po dwóch meczach na Mazowszu prowadzą podopieczne Jolanty Studziennej, które dwukrotnie okazały się lepsze od wicemistrzyń I ligi kobiet. Pomimo że oba spotkania zakończyły się takim samym rezultatem, aleksandrowianki zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiły po sobie w drugim, przegranym 1:3 meczu. Przyznała to również MVP spotkania, Anna Sołodkowicz, która w niedzielę zapisała na swoim koncie 14 oczek. – Rywalki zagrały zdecydowanie lepiej, ale z drugiej strony my w porównaniu do pierwszego meczu troszeczkę słabiej zagrałyśmy w polu serwisowym. Miałyśmy też swoje przestoje – przyznała skrzydłowa beniaminka ORLEN Ligi, dodając po chwili: – Ale najważniejsze, że wygrałyśmy u siebie po raz drugi i od pozostania w ekstraklasie dzieli nas tylko jeden krok.

Po dwóch setach do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Mariusza Bujka, które pewnie przewodziły wydarzeniom na boisku w trzeciej partii. Dopiero końcówka seta pozwoliła legionowiankom nabrać wiatru w żagle, ale po zmianie stron wciąż dominowały siatkarki Jedynki. – Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego aleksandrowianki przejęły inicjatywę. Być może zbyt łatwo wygrałyśmy dwie pierwsze partie, przez co nasza koncentracja się rozluźniła – tłumaczyła w rozmowie ze Strefą Siatkówki Anna Sołodkowicz. Tymczasem, gdy w czwartej odsłonie meczu Jedynka pewnie zmierzała do tie-breaka, na boisku pojawiła się Barbara Bawoł, która odwróciła losy seta. – Przede wszystkim ona (Barbara Bawoł – przyp. red.) dała kapitalną zmianę… Gdyby nie Baśka, to nie wiem jak potoczyłby się ten set. To ona zdobyła trzy asy z rzędu i dzięki niej czwartą partię wyciągnęłyśmy – chwaliła koleżankę MVP niedzielnego spotkania.

W tej chwili część planu wykonałyśmy, pozostał nam najważniejszy krok, czyli wygrać w Aleksandrowie Łódzkim. Nie ukrywam, że bardzo chciałybyśmy zakończyć naszą rywalizację już w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, gdyż cały zespół zmęczony jest sezonem – powiedziała Anna Sołodkowicz. – W poniedziałek mamy wolne, a od wtorku ruszamy z przygotowaniami do kolejnych meczów. W najbliższy weekend trzeba jechać do Aleksandrowa Łódzkiego i wygrać! – zakończyła przyjmująca Siódemki Legionovii.