Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agata Babicz: Coś nas paraliżuje

Agata Babicz: Coś nas paraliżuje

fot. Tomasz Tadrała

Jedynka Aleksandrów Łódzki przyjechała do Legionowa z nadzieją na wyrównaną walkę i sprawienie sensacji, którą byłoby pokonanie zespołu prowadzonego przez Jolantę Studzienną. Tymczasem beniaminek ORLEN Ligi nie miał trudności z pokonaniem wicemistrza I ligi.

Po niedzielnym spotkaniu z Siódemką Legionovią o komentarz poprosiliśmy Agatę Babicz, jedną z najlepiej punktujących zawodniczek drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego. – Na gorąco nie potrafię powiedzieć czego zabrakło – przyznała skrzydłowa Jedynki, dodając po chwili, że ona i jej koleżanki były nieco spięte stawką baraży. – Byłyśmy trochę zdenerwowane, te piłki (w ORLEN Lidze gra się innymi piłkami niż w I lidze – przyp. red.) jakoś inaczej niż zazwyczaj się od nas odbijały. Nie mam pojęcia, ciężko mi jest teraz dokładnie powiedzieć, dlaczego tak się stało – starała się wyjaśnić przyczyny tak zdecydowanej porażki w obu meczach siatkarka przyjezdnych.

Zawodniczka przyznała, że obiekt w Legionowie i tamtejszy doping licznej publiczności sprzyjał gospodyniom i mógł mieć wpływ na wynik spotkania. – Możliwe, że miał on pewien wpływ. My gramy na mniejszej hali. Ta jest troszkę większa – przyznała Agata Babicz. Przyjmująca Jedynki Aleksandrów Łódzki nie potrafiła jednoznacznie określić, która z występujących w barażach drużyn posiada większe umiejętności i potencjał siatkarski. – Nie wiem czy Siódemka Legionovia Legionowo jest lepsza. Widać po tym trzecim secie, że potrafimy z nimi wygrać. A później nagle „stoimy” i nic nam nie wychodzi. Nie wiem jaka jest tego przyczyna – zastanawiała się siatkarka I-ligowej drużyny.

Przyjezdne w drugim meczu były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. Jednak przy stanie 15:11 w czwartym secie ich gra posypała się i straciły kolejnych osiem „oczek”. – Jak wygrywamy, to nagle coś nas paraliżuje i nie potrafimy zdobyć punktu – tłumaczyła tę utratę koncentracji Agata Babicz.Siatkarka zapytana o to, czy wierzy w odwrócenie losów rywalizacji z zespołem Siódemki Legionovii Legionowo, odpowiedziała twierdząco. – Mam taką nadzieję. Na razie pewnie będziemy analizować te przegrane mecze i może wyciągniemy z tego jakieś wnioski – zakończyła przyjmująca Jedynki Aleksandrów Łódzki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved