Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ORLEN Liga: Kolejne zwycięstwo i spora zaliczka legionowianek

ORLEN Liga: Kolejne zwycięstwo i spora zaliczka legionowianek

Podobnie jak w sobotnie popołudnie, także w drugim spotkaniu barażowym o ORLEN Ligę lepiej zaprezentowały się siatkarki Legionovii Legionowo. Legionowianki pokonując podopieczne Mariusza Bujka 3:1, objęły prowadzenie w całej rywalizacji 2:0.

Początek spotkania należał do legionowianek, które szybko przejęły inicjatywę w pierwszych akcjach meczu. Po skutecznych kontrach Ilony Gierak i Anny Sołodkowicz Mariusz Bujek przy stanie 1:5 wykorzystał pierwszy czas, ale gdy dwa asy dołożyła Małgorzata Skorupa, miejscowe prowadziły 11:2. Niemoc aleksandrowianek przełamała dopiero Ewa Kwiatkowska, która po chwili zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (11:4). Był to krótkotrwały zryw, bowiem swoje „show” miała Sołodkowicz, która wyprowadziła Siódemkę Legionovię na 14:5. Skrzydłowej legionowianek, która siała popłoch w szeregach gości zagrywką, skutecznie asystowały Gierak i Katarzyna Jóźwicka, dzięki czemu beniaminek ORLEN Ligi miał już dwanaście oczek przewagi (17:5). Dobrą passę Sołodkowicz przerwała Tamara Kaliszuk, blokując Martę Łukaszewską, a po asie Marty Natanek i kontrze Kristiny Jordańskiej przy Chrobrego zrobiło się 17:8. Bardzo dobry okres gry miała atakująca Jedynki, która nie tylko skuteczna była na skrzydle, ale również nieźle radziła sobie w bloku (18:11). Krótki przestój Siódemki Legionovii przełamała Gierak, ale po bloku Aleksandry Przepiórki na Sołodkowicz (20:14) o pierwszą rozmowę z podopiecznymi poprosiła Jolanta Studzienna. Po wznowieniu gry aleksandrowiankom odpowiedziała Marta Łukaszewska, ale po bloku Natanek na Jóźwickiej gospodynie miały tylko pięć punktów przewagi nad zbliżającą się Jedynką (22:17). Przy stanie 24:17 Gierak dała miejscowym pierwszą piłkę setową, jednak gdy w polu serwisowym pojawiła się Natanek, błyskawicznie zrobiło się 24:21. Wynik partii ustaliła Krystyna Michailenko potężnym atakiem z prawego skrzydła.

Druga partia była bardziej wyrównana, a oba zespołu szły punkt za punkt. Przy stanie 3:3 Sołodkowicz zablokowała Kaliszuk, a po asie serwisowym Skorupy Siódemka Legionovia prowadziła 5:3, jednak dwie kolejne akcje należały do podopiecznych Mariusza Bujka i znów był remis (5:5). Aleksandrowianki przełamały rywalki bo bloku Kwiatkowskiej, ale gdy dwie „czapy” na konto miejscowych dołożyła Jóźwicka, legionowianki schodziły na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:7. Gdy zespoły wróciły na parkiet, widowisko straciło na atrakcyjności za sprawą mnożących się błędów. Przy stanie 9:12, po kolejnym autowym ataku, o czas poprosił Mariusz Bujek i choć niemoc jego drużyny przełamała Jordańska, wciąż utrzymywała się przewaga legionowianek. Przy stanie 16:14 asa serwisowego dołożyła Sołodkowicz, a po błędzie Justyny Wilk kolejną przerwę dla zespołu wykorzystał trener Bujek (14:18). Po chwili asa serwisowego dołożyła Michailenko, tuż za siatkę kiwała Skorupa i w Arenie Legionowo było 23:18 dla miejscowych. Wiarę Jedynce dały jeszcze Babicz i Kwiatkowska, która zatrzymała Jóźwicką, ale po ataku Sołodkowicz legionowianki prowadziły w drugim barażu 2:0 (25:20).

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęły siatkarki pierwszoligowca z Aleksandrowa Łódzkiego, które przy zagrywkach Kaliszuk zyskały dwupunktową przewagę, ale gdy po ataku Natanek Jedynka prowadziła 4:1, bardzo szybko zareagowała Jolanta Studzienna, prosząc o przerwę dla zespołu. Gdy wskazówki Studziennej nie przyniosły efektów, na boisku pojawiła się Gergana Marinowa, ale przyjezdne nie zwalniały tempa i odskoczyły na 7:1. Przestój Siódemki Legionovii przełamała Łukaszewska, ale po bloku Jordańskiej na Sołodkowicz przewaga wicemistrzyń I ligi wzrosła do siedmiu oczek (9:2). W grę gospodyń nieco ożywienia wniosła Barbara Bawoł. Skrzydłowa beniaminka z Legionowa dwukrotnie punktowała, zmniejszając straty do stanu 4:9, jednak gdy w kontrze skuteczna okazała się Kaliszuk, Jedynka prowadziła 12:4. Podopieczne Jolanty Studziennej odrobiły kilka punktów (13:8), ale na drugiej przerwie technicznej ekipa gości prowadziła 16:9, a po kontrataku Jordańskiej 19:11. Pierwszoligowiec konsekwentnie zmierzał po zwycięstwo w trzecim secie, odskakując na 21:12. Choć w końcówce aleksandrowianki złapały nieco zadyszki (23:16, 24:19) przy serwisach Ilony Gierak, wynik seta ustaliła Kaliszuk (25:21).

Set numer cztery rozpoczął się po myśli aleksandrowianek, które objęły dwupunktowe prowadzenie (2:0, 4:2), a po punktowym bloku Kwiatkowskiej miały już trzy oczka przewagi (5:2). Zespół z Legionowa zbliżył się na 4:5, ale gdy Jordańska na siatce zatrzymała Łukaszewską, o pierwszą przerwę dla beniaminka poprosiła Jolanta Studzienna (4:7). Niemoc miejscowych przełamała Łukaszewska, a po seriach błędów Jedynki był remis 9:9, ale po bloku Kwiatkowskiej pierwszoligowiec ponownie odskoczył na dwa oczka (12:10). Siódemka Legionovia stanęła w miejscu, tracąc po akcjach Kaliszuk i Babicz cztery oczka (11:15). Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy piłkę do gry zaczęła wprowadzać Bawoł. Skrzydłowa z Legionowa trzema asami doprowadziła do wyrównania (15:15), a po kontrze Sołodkowicz gospodynie prowadziły na przerwie technicznej 16:15. Aleksandrowianki stały jak zaczarowane, tracąc osiem punktów z rzędu (15:18). Nie pomagały zmiany ani czas na życzenie trenera Bujka, Bawoł dalej kąsała Jedynkę serwisem, a na siatce czujnie skakała Skorupa (19:15). Legionowianki rozpędzały się z akcji na akcję, a zespół z Aleksandrowa Łódzkiego tracił nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka. Po kontrze Sołodkowicz Siódemka Legionovia miała piłkę meczową (24:16) wygrywając po kolejnym ataku MVP spotkania 25:16.

MVP spotkania: Anna Sołodkowicz

Siódemka Legionovia Legionowo – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:21, 25:20, 21:25, 25:16)

stan rywalizacji 2:0 dla Siódemki Legionovii

Siódemka Legionovia: Sołodkowicz (14), Skorupa (11), Gierak (9), Bąk (2), Łukaszewska (8), Jóźwicka (4), Saad (libero) oraz Siwka (libero) Michailenko (5), Marinowa (1), Bawoł (8) i Maciejczyk (2)
Jedynka: Kaliszuk (14), Babicz (11), Wilk, Jordańska (10), Kwiatkowska (13), Tomczyk, Nowakowska (libero) oraz Natanek (10), Przepiórka (2), Michalkiewicz (1)