Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wahanie sponsora. Czy to koniec Muszynianki?

Wahanie sponsora. Czy to koniec Muszynianki?

fot. CEV

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale wszystko wskazuje na to, że czterokrotny mistrz Polski, dwukrotny wicemistrz kraju, zespół, który w sobotę wywalczył brązowy medal w Bielsku-Białej, Bank BPS Muszynianka Fakro przestanie istnieć.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal sadeczanin.info, zawodniczki Muszynianki otrzymały wolną rękę w szukaniu sobie nowego klubu. Nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia, że główny sponsor drużyny Banku BPS nie będzie jej już finansował. O tym, że może być ciężko, w klubie wiadomo było od początku sezonu. Sponsor tytularny znacznie obniżył wielkość dotacji, ale dzięki staraniom działaczy sportowych budżet na sezon 2012/2013 udało się skonstruować i dograć do końca.

Teraz, mimo że kończy się kwiecień, kiedy to zwykle zamyka się budowę zespołu, Bank BPS (główny sponsor) nie określił się, czy zostaje, czy odcina dotację, od której zależy byt klubu.

W maju zawodniczki po podpisaniu nowych kontraktów wyjeżdżają na urlopy i leczą kontuzje po ciężkim sezonie.Zanim gruchnęła wieść o tym, co się dzieje, można było przeczytać, że do beniaminka Chemika Police ma trafić Werblińska i Bednarek-Kasza, a ich koleżanką ma zostać Małgorzata Glinka-Mogentale.

Dlaczego obecny zarząd BPS-u waha się z podjęciem strategicznych dla zespołu decyzji? Portal sadeczanin.info podaje powody, opierając się na informacjach uzyskanych od osoby „dobrze zorientowanej”.

Wygląda na to, że sprawa wzięła się z podejmowanych przez osoby zarządzające w klubie (nie był to trener Serwiński ani Grzegorz Jeżowski) decyzji finansowych. Z tego co wiem, zostały zaciągnięte zobowiązania wobec klubu i zawodniczek na kwotę 1,7 mln zł. Były to np. premie, kontraktowanie zawodniczek, których nie chcieli trenerzy, niezwykle drogi lot z wieloma osobami spoza klubu do Baku na mecz Ligi Mistrzyń, podróże śmigłowcem. To wszystko spadło na klub. Nie tak dawno zmienił się zarząd BPS-u i trudno się dziwić, że wstrzymuje się z decyzjami. Mnie i innym ludziom, którym bliska jest siatkówka i Muszyna, wypada tylko mieć nadzieję, że szybko uda się wyprostować wszystkie sprawy dla dobra tej dyscypliny sportu – powiedział czytelnik portalu sadeczanin.info.

* więcej w serwisie sadeczanin.info

źródło: sadeczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved