Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ORLEN Liga: Pierwszy baraż dla legionowianek

ORLEN Liga: Pierwszy baraż dla legionowianek

Dziś siatkarki z Legionowa i z Aleksandrowa Łódzkiego rozpoczęły baraże o ORLEN Ligę. Zwycięsko z pierwszego starcia wyszły legionowianki, które jedynie w trzecim secie musiały uznać wyższość podopiecznych Mariusza Bujka. Kolejny mecz już w niedzielę.

Na początku spotkania aleksandrowianki uzyskały dwupunktową przewagę, jednak gdy w ataku pomyliła się Marlena Mieszała, w Arenie Legionowo na tablicy wyników widniał remis 2:2. Gdy wicemistrzynie I ligi kobiet odskoczyły na 5:2, o czas dla zespołu poprosiła Jolanta Studzienna. Legionowianki wyrównały po asie serwisowym Małgorzaty Skorupy, obejmując na pierwszej przerwie technicznej jednopunktowe prowadzenie, a po bloku Katarzyny Jóźwickiej na Annie Tomczyk miały o dwa oczka więcej od rywalek (11:9). Podopieczne Mariusza Bujka błyskawicznie wyrównały po kontrze Tamary Kaliszuk (11:11), ale po bloku Marty Łukaszewskiej na Agacie Babicz beniaminek ORLEN Ligi prowadził 13:11. Gdy aleksandrowianki traciły do miejscowych cztery punkty, o przerwę dla zespołu poprosił trener Bujek (11:15). Po wznowieniu gry Jedynka co prawda odrobiła dwa oczka (13:15), ale na kolejnej przerwie technicznej miała trzy punkty zapasu (16:13). W polu serwisowym po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Skorupa i przy stanie 14:18 trener Bujek dokonał podwójnej zmiany, jednak nie przyniosła ona zamierzonych efektów. Miejscowe rozpędzały się z akcji na akcję, prowadząc po serii zagrywek Gergany Marinowej aż sześcioma oczkami (21:15). Rozgrywającej z Legionowa odpowiedziała Ewa Kwiatkowska, po asie której o czas poprosiła Jolanta Studzienna (21:17). Mimo że pierwszoligowiec w końcówce nabrał wiatru w żagle, ostatnie akcje należały do Siódemki Legionovii, która wygrała premierową odsłonę meczu 25:20.

Po zmianie stron Jedynka przystąpiła do drugiego seta w lekko zmienionym składzie. Karolina Michalkiewicz zastąpiła Tamarę Kaliszuk, a od pierwszych minut na środku grała Kristina Jordańska. Na pierwszy rzut oka było widać, że obowiązujące w ORLEN Lidze piłki Mikasa sprawiają siatkarkom Jedynki sporo problemów. Po serii zagrywek Ilony Gierak Siódemka Legionovia odskoczyła na 6:1, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 3:8 na parkiet wróciła Kaliszuk. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Babicz, a pierwszoligowiec z Aleksandrowa Łódzkiego zaczął odrabiać straty. Kiedy przewaga beniaminka stopniała do dwóch oczek (9:7), o czas poprosiła Jolanta Studzienna, a po wznowieniu gry dwukrotnie punktowała Anna Sołodkowicz i legionowianki ponownie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń (11:7), schodząc na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:12. Podopieczne Mariusza Bujka starały się odrobić straty, jednak w większości przypadków brakowało im precyzji. Błędy aleksandrowianek wykorzystywały gospodynie, prowadząc 19:14, a po asie serwisowym Krystyny Michailenko 22:16. W końcówce seta Jordańska dwukrotnie zablokowała Gierak (18:22), ale przyjezdne wciąż nie dawały za wygraną, zbliżając się po kontrze Kaliszuk na 20:23. Na doprowadzenie do wyrównania stanu seta było już jednak za późno, bowiem po ataku Łukaszewskiej Siódemka Legionovia prowadziła w meczu 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się po myśli zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego, który po asie serwisowym Kaliszuk prowadził 5:2. Legionowianki rozkręcały się bardzo powoli, zbliżając się po punktowej zagrywce Sołodkowicz na 5:6, ale gdy Jordańska blokiem zatrzymała Gierak, w Arenie Legionowo było 9:6 dla gości. Podopieczne Jolanty Studziennej zaryzykowały w polu serwisowym, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. As Ilony Gierak, kontry Anny Sołodkowicz i Krystyny Michailenko doprowadziły do remisu (12:12), ale chwila rozprężenia w ekipie Siódemki Legionowi zmusiła trenerkę beniaminka do rozmowy z drużyną przy stanie 12:15. Niemoc gospodyń przełamała dopiero Sołodkowicz (13:17), jednak kilkupunktową przewagę wciąż utrzymywały przyjezdne. Ekipa Mariusza Bujka nie ustrzegła się również błędów i gdy jej prowadzenie stopniało do trzech oczek (20:17), o czas poprosił szkoleniowiec z Aleksandrowa Łódzkiego. Beniaminek z Legionowa wciąż napierał, zbliżając się na 19:20. Przy stanie 23:21 pojedynek z Kingą Bąk na siatce wygrała Justyna Ordak, a po asie serwisowym Babicz z wygranej cieszyła się kilkunastoosobowa grupa kibiców z Aleksandrowa Łódzkiego.

W czwartej odsłonie meczu oba zespoły szły punkt za punkt, jednak zamiast zdobywać oczka po własnych akcjach, wykorzystywały błędy przeciwniczek. Dopiero przy stanie 6:6 dwukrotnie z obiegu zaatakowała Natalia Maciejczyk i legionowianki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po wznowieniu gry asa dołożyła Sołodkowicz, podwyższając prowadzenie miejscowych na 9:6. Kiedy Skorupa zablokowała Kaliszuk przy stanie 8:12, przerwę wykorzystał Mariusz Bujek, który po raz kolejny przywołał do siebie swoje podopieczne, gdy zespół przegrywał 9:14. Nie przyniosło to efektów, bowiem legionowianki odskoczyły na 17:9. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego miał spore problemy nie tylko z dokładnością, ale i z komunikacją, przez co wiele piłek musiał oddawać na drugą stronę „za darmo”. Przy stanie 11:20 Jedynka odrobiła kilka piłek, ale miejscowe wciąż kontrolowały wydarzenia na boisku i wygrały ostatecznie 25:16.

MVP spotkania wybrano Małgorzatę Skorupę.

Siódemka Legionovia – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:20, 25:21, 21:25, 25:16)

Legionovia: Bąk, Sołodkowicz, Łukaszewska, Gierak, Jóźwicka, Skorupa, Saad (libero) oraz Marinowa, Michailenko, Maciejczyk, Bawoł i Siwka
Jedynka: Mieszała, Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Babicz, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Jordańska, Michalkiewicz, Przepiórka i Natanek