Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jenny Lang Ping została nową trenerką reprezentacji Chin

Jenny Lang Ping została nową trenerką reprezentacji Chin

fot. archiwum

Szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Chin w siatkówce została Jenny Lang Ping. Nowa trenerka będzie przygotowywała reprezentację do następnych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2016 w Rio de Janeiro.

– To wielki zaszczyt zostać trenerem kobiecej drużyny Chin. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za zaufanie do mojej osoby. Chińska siatkówka kobieca jest bardzo lubiana przez rodaków i zanotowała wiele chlubnych występów w historii. Jestem bardzo zadowolona, że po czternastu latach ponownie zostałam trenerką żeńskiej reprezentacji. W chińskiej siatkówce jest wiele rzeczy do zrobienia i do poprawy. Wierzę, że dzięki wysiłkom tych wszystkich, którzy kochają siatkówkę, uda nam się przezwyciężyć wszelkie trudności i będziemy pracowali razem. Potrzebujemy czasu, aby osiągnąć dobre wyniki podczas igrzysk olimpijskich w Brazylii – powiedziała nowa trenerka chińskiej reprezentacji kobiet na konferencji prasowej.

Jenny Lang Ping urodziła się 10 grudnia 1960 roku w Pekinie. Była chińską siatkarką oraz trenerką chińskiej drużyny narodowej. Grała w reprezentacji, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w 1984 r. w Los Angeles. Ponadto razem z reprezentacją Chin wywalczyła tytuł mistrza świata w 1982 roku w Peru oraz Puchar Świata w 1981 i 1985 roku. Lang Ping była również asystentem trenera na uniwersytecie w Nowym Meksyku w latach 1987/89 oraz 1992/93. W 1995 roku została trenerem reprezentacji Chin i ostatecznie poprowadziła drużynę do srebrnego medalu w 1996 roku na igrzyskach olimpijskich w Atlancie oraz przyczyniła się do zajęcia drugiego miejsca na mistrzostwach świata w 1998 roku w Japonii.

Lang Ping zrezygnowała z prowadzenia reprezentacji Chin w 1998 roku ze względów zdrowotnych. W następnym roku pracowała w lidze włoskiej z żeńskimi drużynami i tam odniosła sukcesy, zdobywając między innymi mistrzostwo ligi włoskiej. W 2005 roku Lang Ping została trenerką reprezentacji USA i zdobyła z nią srebrny medal na olimpiadzie w 2008 roku. Lang Ping złożyła rezygnację z funkcji w 2008 roku, aby bardziej poświęcić się rodzinie. W 2009 roku wróciła do chińskiego klubu Guangdong Evergrande i przyczyniła się do zdobycia złotego medalu w sezonie 2011/2012. Warto zaznaczyć że w klubie Guangdong Evergrande w latach 2011-2013 grała Katarzyna Skowrońska-Dolata.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved