Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski kandydatem na trenera ZAKSY

Sebastian Świderski kandydatem na trenera ZAKSY

fot. CEV

Minęło dopiero kilka dni od zakończenia sezonu w PlusLidze, a koło transferowe już toczy się z zawrotną prędkością. Po serii informacji o składzie Asseco Resovii Rzeszów pora spojrzeć na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, dla której priorytetem jest znalezienie trenera.

Po odejściu z ZAKSY Daniela Castellaniego pierwszym i naturalnym kandydatem na stanowisko pierwszego trenera wydaje się być Sebastian Świderski, który w Kędzierzynie-Koźlu był asystentem byłego szkoleniowca reprezentacji Polski. Świderski o Argentyńczyku ma jak najlepsze zdanie i wypowiadał się na jego temat w samych superlatywach. – To jest bardzo dobry trener. Jedyny trener, który ma w tym momencie więcej niż trzy propozycje z trzech różnych państw i jak widać, ma w czym wybierać. To wszystko świadczy o jego warsztacie. Dodatkowo jest wielkim psychologiem – potrafi rozmawiać z każdym zawodnikiem, stara się dotrzeć do każdego. Nie ma takiej możliwości żebym się czegoś od niego nie nauczył. Czy uda mi się to przełożyć na warsztat trenerski? Zobaczymy – zakończył Świderski.

Były reprezentant Polski jest na Opolszczyźnie ceniony i lubiany już od czasów występów w Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, więc nominacja na pierwszego szkoleniowca ZAKSY na pewno zostałaby przez kibiców przyjęta z entuzjazmem. Prezes Sabina Nowosielska zapytana o jego kandydaturę nie potwierdziła, ale też i nie zaprzeczyła, więc można wnioskować, że taki wariant jest brany pod uwagę. – Dzisiaj po południu jestem umówiony z panią prezes na rozmowy dotyczące tego, co dalej z klubem, z zespołem i ze sztabem trenerskim – krótko odpowiedział Świderski o możliwym objęciu stanowiska pierwszego trenera w klubie z Kędzierzyna-Koźla.

Aktualnie kędzierzynianie powinni priorytetowo potraktować sprawę zatrudnienia nowego szkoleniowca, ponieważ od osoby na tym stanowisku w dużej mierze będzie zależał skład zespołu na kolejny sezon. Wśród wielu zawodników, którym kończą się umowy, znajduje się między innymi Felipe Fonteles, który rozegrał doskonały sezon i udowodnił, że jest kluczową postacią w drużynie z Opolszczyzny. Brazylijczyk, którego kuszą kluby tureckie i rosyjskie, uzależnia swoją decyzję między innymi od tego, kto będzie zasiadał na ławce trenerskiej jego pracodawcy.źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved