Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Santilli trenerem Andreoli Latina

Roberto Santilli trenerem Andreoli Latina

fot. archiwum

Andreoli Latina niedawno pożegnało się z dotychczasowym szkoleniowcem, Silvano Prandim, a już dzisiaj zakontraktowało nowego trenera pierwszego zespołu. Został nim dobrze znany w Polsce, były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Roberto Santilli.

Roberto Santilli od sezonu 2013/2014 będzie trenerem Andreoli Latina, czyli zespołu, w którym przez ostatnie dwa lata występował Jakub Jarosz. Włoski szkoleniowiec zasiądzie na ławce trenerskiej Andreoli po raz trzeci, ponieważ był już opiekunem tej drużyny w sezonie 2000/2001 (Icom Latina, Serie A2) oraz od sezonu 2003/2004 do października 2006 roku (Latina, Serie A1). Jego oficjalna prezentacja na nowym stanowisku nastąpi w nadchodzący piątek.

Santilli może pochwalić się naprawdę bardzo bogatym trenerskim CV. Swoją karierę rozpoczął od pracy z młodzieżą w klubie Lazio Volley Rzym. Kolejnym przystankiem było Cuneo, gdzie Santilli również przez dwa lata był opiekunem grup młodzieżowych. W sezonie 1995/1996 Roberto Santilliemu zostały powierzone obowiązki kierowania ekipą Mondovi występującej w Serie B1, a dwa lata później udało mu się awansować z Gallo Gioia del Colle z Serie B1 do Serie A2. Dobre wyniki osiągane przez prowadzone przez niego drużyny oraz doświadczenie zdobyte podczas pracy jako asystent w Lube Banca Marche Macerata (Serie A1) czy jako pierwszy trener w Icomie Latina (Serie A2) umożliwiły mu objęcie juniorskiej reprezentacji Włoch, z którą w 2002 roku w Katowicach zdobył złoty medal. Po trzech latach na tym stanowisku Roberto Santilli zdecydował się powrócić do trenowania seniorów i 25 stycznia 2004 roku objął Icom Latina. Po trwającej nieco ponad dwa lata przygodzie z tą ekipą, Santilli przeniósł się do Vibo Valentii, a następnie do Cagliari. Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca okazał się być Jastrzębski Węgiel, z którym w trzecim roku pracy Santilli sięgnął po Puchar Polski. Z Jastrzębia-Zdroju Włoch przeniósł się do Iskry Odińcowo, na ławce której zasiadał przez trzy lata, począwszy od sezonu 2010/2011.

 



źródło: inf. własna, top-volley.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved