Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek: Damy z siebie wszystko, aby wygrać

Mariusz Bujek: Damy z siebie wszystko, aby wygrać

fot. archiwum

Porażka z Chemikiem Police w starciu o bezpośredni awans do ORLEN Ligi nie przekreśliła szansy drużyny Jedynki Aleksandrów Łódzki na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz podopieczne Mariusza Bujka czeka batalia w barażach z ekipą Legionovii Legionowo.

Od spotkania z policzankami minęło kilka dni, jednak mimo upływu czasu szkoleniowiec Jedynki nadal dość surowo ocenia postawę swojego zespołu. – Skoro przegraliśmy trzy mecze, to znaczy, że graliśmy słabo, to moja ocena – powiedział. Mimo wszystko jednak Mariusz Bujek docenia zaangażowanie swoich zawodniczek. – Jestem pewny, że dziewczyny dały z siebie tyle, ile mogły w czasie tych meczów. Nie ulega kwestii, że mogliśmy i potrafimy grać lepiej – dodaje. Według niego spore znaczenie na wyniki drużyny z Aleksandrowa miały czynniki pozasportowe. – Mówi się, że pieniądze nie grają, ale zera na koncie „chemiczek” odbiły się na psychice moich podopiecznych, paraliż moich podstawowych zawodniczek spowodował, że ponieśliśmy klęskę na wojnie z Chemikiem. To tak zwana trema. Dziwne, bo myślałem, że mamy to już dawno za sobą – stwierdził trener.

Mariusz Bujek ma spore doświadczenie w potyczkach z ekipą Legionovii, jednak nie sądzi on, aby w barażach przyniosło to dodatkowe korzyści dla jego ekipy. – To już zupełnie inny zespół i mój jest inny. Wtedy miałem bardzo słabą „wystawiaczkę” (Sobolewska), a teraz mam mocny zespół kierowany przez bardzo dobrą rozgrywającą – twierdzi. Mimo iż ekipa z Aleksandrowa nie jest faworytem tej rywalizacji, nie zamierza bynajmniej poddać się bez walki. – Legionovia to bardzo mocny przeciwnik, ale taki jest sport, że czasami trzeba się mierzyć z silniejszymi. To jednak nie oznacza, że pozostaniemy w szatni. Wyjdziemy na parkiet i damy z siebie wszystko, aby wygrać – dodaje szkoleniowiec Jedynki.

Wiary trenera w końcowy sukces nie jest w stanie zachwiać nawet fakt, że w historii baraży jeszcze nigdy nie udało się awansować zespołowi z I ligi. – Wcale nie uważam, że zawodniczki Legionovii są lepsze od moich. Mają większe doświadczenie w grze z silnymi drużynami i to jest jedyna różnica. Każdy przeciwnik jest groźny, bo z każdym trzeba wygrać – podsumowuje.źródło: jedynkaaleksandrow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved