Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Milewski: Mamy nadzieję, że nie przegramy w tym sezonie

Piotr Milewski: Mamy nadzieję, że nie przegramy w tym sezonie

fot. archiwum

Avia Świdnik kolejny raz udowodniła, że w tym sezonie wygrać z nią będzie naprawdę ciężko. - Zagraliśmy jedne z lepszych meczów w elemencie zagrywki i to przyniosło efekt - przyznał po spotkaniu rozgrywający Avii, Piotr Milewski.

Rozegrane w miniony weekend pojedynki pomiędzy Avią Świdnik a AGH AZS-em Kraków nie dostarczyły zebranym w świdnickiej hali kibicom zbyt wielu emocji. Podopieczni Marcina Jarosza triumfowali dwukrotnie, zdecydowanie dominując nad przeciwnikiem. – Z tego co wiemy, chłopaki (zawodnicy AGH Kraków – przyp. red.) są zmęczeni, bo uczestniczą jeszcze w Akademickich Mistrzostwach Polski. Mieli dużo grania, narzekali na zmęczenie – próbował usprawiedliwić swoich rywali Piotr Milewski. Podkreślił on także specyfikę rozgrywanych meczów. Obie drużyny pewne już są awansu do turnieju półfinałowego, a stawką rozgrywanych obecnie spotkań jest jedynie rozstawienie w następnym etapie. Niemniej jednak do zwycięstwa nad akademikami z Krakowa w rundzie zasadniczej świdniczanie potrzebowali najpierw pięciu, później zaś czterech setów, stąd też Milewski nie krył zaskoczenia. – Nie spodziewaliśmy się tak łatwego zwycięstwa. Zagraliśmy jednak jedne z lepszych meczów w elemencie zagrywki i to przyniosło efekt – dodał. Rzeczywiście, w dwóch spotkaniach Avia zdobyła w tym elemencie aż czternaście punktów.

Piotr Milewski został uznany za MVP niedzielnego pojedynku, na co rzeczywiście zasłużył. W jego grze widać było dużą swobodę, rozgrywał niekonwencjonalnie, uruchamiając swoich skrzydłowych, którzy atakowali ze środka siatki. Posłał także kilka asów. – Jak jest przyjęcie, to można się bawić rozegraniem. Jak go nie ma, to trzeba jednak „stawiać” wysokie piłki. W tych meczach chłopaki zagrali bardzo dobrze w przyjęciu i to mi pomogło – przyznał po spotkaniu.

W rozmowie ze Strefą Siatkówki zdradził, że obiekt, na którym do tej pory rozgrywano mecze, zostanie zamknięty, a zespół liczy na to, iż na nową salę wejdą już jako drużyna pierwszoligowa. Jak na razie wiele na to wskazuje, gdyż świdniczanie jako jedyna drużyna walcząca w II lidze nie przegrali dotąd ani jednego spotkania. – Mamy nadzieję, że nie przegramy niczego w tym sezonie – spuentował Milewski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved