Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Jagieło: W Bielsku-Białej będzie dużo trudniej

Aleksandra Jagieło: W Bielsku-Białej będzie dużo trudniej

fot. archiwum

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna są o krok od zdobycia brązowego medalu ORLEN Ligi. Aleksandra Jagieło, kapitan Muszynianki, zapowiedziała, że jej zespół chce zakończyć rywalizację w Bielsku-Białej.

Siatkarki z Muszyny we własnej hali odniosły dwa zwycięstwa nad BKS-em Bielsko-Biała i do zdobycia brązowego medalu brakuje im jednej wygranej. Na konferencji prasowej po drugim pojedynku Aleksandra Jagieło, kapitan Mineralnych, cieszyła się z dotychczasowych wyników. – Cieszę się, że oba mecze rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Wczoraj było sporo błędów z obu stron. Myślę, że spowodowane to było tym, że oba zespoły chciały grać w finale. Dziś zagrałyśmy lepiej i wygrałyśmy w trzech setach.

Przyznała jednak, że rywalizacja w Bielsku-Białej nie będzie łatwiejsza. – Zdajemy sobie sprawę, że to jeszcze nie koniec gry i w Bielsku-Białej będzie dużo trudniej. Chcemy tam wygrać choćby jeden mecz i zdobyć brązowe medale – zapowiedziała.

Z kolei Milada Bergrova, kapitan BKS-u, wyraziła żal, że jej zespół słabo zaprezentował się w meczach w Muszynie. – Robiłyśmy za dużo błędów, zbyt wiele asów wpadało nam w boisko. Przegrywamy za dużo akcji seryjnie. Mam nadzieję, że lepiej pokażemy się w Bielsku-Białej, postaramy się wygrać i przedłużyć swoje szanse na brązowy medal – powiedziała zawodniczka.Bogdan Serwiński, trener Muszynianki, był oszczędny w słowach. – Było dużo obaw przed tymi meczami, bo przecież przegraliśmy półfinał z Atomem. Wygraliśmy dwa mecze i jestem z tego zadowolony – podsumował krótko oba pojedynki.

Niewiele dobrego o swoich zawodniczkach miał do powiedzenia Wiesław Popik, trener BKS-u. – By przeciwstawić się Muszynie, wszystkie siatkarki mojego zespołu muszą zagrać na wysokim poziomie. Tak się jednak nie stało. Przykro mi, że tak słabo się zaprezentowaliśmy.

Szkoleniowiec bielszczanek dodał, że jego zespół musi zapomnieć o meczach w Muszynie. – Jedziemy do siebie, postaramy się zagrać lepiej – zakończył.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved