Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jedynka pokonana po raz trzeci. Chemik wraca do ekstraklasy

Jedynka pokonana po raz trzeci. Chemik wraca do ekstraklasy

Piętnaście długich lat kibice w Policach musieli czekać na powrót miejscowej drużyny na salony ekstraklasy. Jedynka co prawda przegrała play-off z Chemikiem, ale wciąż zachowuje szansę na grę w ORLEN Lidze. Musi jedynie wygrać baraż z Siódemką Legionovią.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczęła Katarzyna Mróz, ale po ataku Ewy Kwiatkowskiej było już 1:1. Policzanki pomimo dużej stawki pojedynku grały jednak bardzo spokojnie, dobrze zagrywały i po nieudanym przyjęciu w zespole z Aleksandrowa Łódzkiego było już 4:1 dla gospodyń. Policzanki narzuciły rywalkom swój styl gry i przy zagrywce Lucie Muhlsteinovej najpierw Mróz zablokowała Kwiatkowską, następnie atakowała Izabela Kowalińska, a po asie serwisowym czeskiej rozgrywającej było już 10:4. Przez dłuższy czas utrzymywała się bezpieczna przewaga podopiecznych Mariusza Wiktorowicza, ale kiedy dwa razy udanie atakowała Tamara Kaliszuk i zablokowana została Justyna Raczyńska, zrobiło się już tylko 14:12 dla Chemika. Po czasie na życzenie szkoleniowca policzanek Justyna Raczyńska zapunktowała dwukrotnie i podwyższyła prowadzenie swojego zespołu (16:12). Po ataku Kowalińskiej i pomyłce Kaliszuk Chemik prowadził już 21:15 i do końca seta utrzymał swoją przewagę. Po bloku na Agacie Babicz było już 1:0.

W drugim secie po udanym ataku i dwóch punktowych zagrywkach w wykonaniu Katarzyny Mróz policzanki prowadziły już 4:1. Seria udanych bloków sprawiła, że po chwili przewaga Chemika była jeszcze wyraźniejsza (9:2). Siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego robił co mogły, ale nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym rywalkom. Kiedy udanie zaatakowała Justyna Raczyńska, było 14:8, po chwili Chemik prowadził już 18:10, a po atakach Vesny Jovanović i Izabeli Kowalińskiej było już 20:11. Takiej przewagi wicemistrzynie sezonu zasadniczego już nie zmarnowały i po ataku Katarzyny Mróz miały już piłki setowe (24:15), przyjezdne obroniły jedną z nich, ale wobec ataku Justyny Raczyńskiej były już bezradne.

Trzeciego seta, głównie po udanych akcjach Izabeli Kowalińskiej, policzanki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a kiedy po atakach Mróz i kapitan Chemika, Joanny Mirek, zrobiło się 9:5, o czas poprosił trener Mariusz Bujek. Policzanki nie zamierzały jednak pasować i sukcesywnie dążyły do zwycięstwa w meczu i awansu do ORLEN Ligi. Kiedy piłkę przechodzącą skończyła Jovanović, na tablicy było już 11:6, a kilka minut później po akcjach Jovanović i Raczyńskiej – 15:9. Podopieczne Mariusza Bujka w pewnym momencie jednak zaczęły niwelować straty i przy zagrywce Ewy Kwiatkowskiej przegrywały już tylko 15:17. Dwie akcje później, po udanym bloku i asie serwisowym Raczyńskiej, było już 19:15. W końcowym fragmencie seta na boisku była walka, ale to policzanki kontrolowały grę i po ataku Izabeli Kowalińskiej było już 23:19 i było niemal pewne, że nic nie odbierze już awansu Chemikowi. Ostatnią piłkę Lucie Muhlsteinova skierowała do Justyny Raczyńskiej i ta udanym atakiem przypieczętowała zwycięstwo.

Chemik Police – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:19, 25:16, 25:20)
stan rywalizacji 3:0 dla Chemika
awans: Chemik

Chemik: Muhlsteinova, Kowalińska, Mróz, Jovanović, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Zielińska i Rabka
Jedynka: Wilk, Babicz, Tomczyk, Kaliszuk, Kwiatkowska, Mieszała, Nowakowska (libero) oraz Jordańska, Michalkiewicz, Przepiórka i Natanek