Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany terminów play-off w I lidze M

Zmiany terminów play-off w I lidze M

fot. archiwum

Wydział Rozgrywek PZPS miał twardy orzech do zgryzienia, by pogodzić interesy klubów I ligi mężczyzn oraz reprezentacji Polski juniorów. Terminy przygotowań tej ostatniej do kwalifikacji do MŚ kolidowały z terminami play-off.

Reprezentacja Polski juniorów niedługo rozpoczyna przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata, który odbędzie się w dniach 7-11 maja we Francji. Bardzo ważnymi postaciami kadry Jacka Nawrockiego są Bartłomiej Grzechnik i Jakub Wachnik z zespołu Czarnych Radom oraz Łukasz Łapszyński z Cuprum Lubin. Zespoły z Radomia i Lubina awansowały do półfinału I ligi mężczyzn, którego terminy play-off kolidowały z planem przygotowań juniorskiej reprezentacji.

Długo trwały negocjacje z klubami I ligi oraz trenerem Jackiem Nawrockim, który pod koniec kwietnia zaplanował zgrupowanie i mecze sparingowe w Bułgarii. Selekcjoner nie wyobrażał sobie, by w trakcie przygotowań zabrakło trzech zawodników, kluby walczące w I lidze o nagrody finansowe również nie chciały, by ich siatkarze opuścili najważniejsze mecze w sezonie. Ostatecznie udało się osiągnąć kompromis.

Mecze półfinałowe rozpoczną się zgodnie z planem w najbliższy weekend (20-21 kwietnia) w Radomiu i Bielsku-Białej. Para, w której rywalizują Czarni i Cuprum, przyspieszy jednak rywalizację – trzeci i ewentualny czwarty mecz zostaną rozegrane w Lubinie już w środę (24.04) i czwartek (25.04). Po tych meczach reprezentanci wyjadą z kadrą do Bułgarii, a potem będą walczyć o kwalifikację do MŚ we Francji. Jeśli przed ich wyjazdem rywalizacja w półfinale się nie rozstrzygnie, piąte spotkanie rozegrane zostanie dopiero 15 maja, po powrocie reprezentantów z Francji.Mecze finałowe I ligi mężczyzn rozpoczną się 18 i 19 maja, kolejne rozegrane zostaną 25 i ew. 26 maja. Piąte, decydujące spotkanie zaplanowano na środę, 29 maja.

Powołanie do kadry juniorów otrzymał również Bartłomiej Krulicki, jeden z zawodników Norwida Częstochowa walczącego o utrzymanie w II lidze mężczyzn. Pierwsze mecze częstochowianie rozegrają 20 i 21 kwietnia, kolejne już po powrocie reprezentacji z Francji, czyli 18 i 19 maja. Ewentualne piąte spotkanie rozegrane zostanie w środę, 22 maja. W związku z tym przesunięciu ulegną również terminy spotkań barażowych pomiędzy przedostatnim zespołem gr. 2 II ligi mężczyzn, a drużyną z 2. miejsca z turnieju finałowego o II ligę w Wilczynie. Mecze te zostaną rozegrane 25 maja oraz 31 maja lub 1 czerwca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved