Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > UKS Niedźwiadek Przemyśl wraca na tron

UKS Niedźwiadek Przemyśl wraca na tron

fot. archiwum

W Przemyślu odbył się turniej o mistrzostwo Polski siatkarzy niesłyszących do lat 21. Zawody rozgrywane 12-14 kwietnia wygrał zespół UKSN Niedźwiadek Przemyśl. Zeszłoroczni wicemistrzowie i mistrzowie sprzed dwóch lat tym razem byli bezkonkurencyjni.

Po roku przerwy wrócili na najwyższy stopień podium bez straty seta w całym turnieju. Zmaganiom patronował prezydent miasta Przemyśl – Robert Choma, a nagrody ufundowali: prezes Regionalnej Izby Gospodarczej – Roman Stępka oraz posłowie na Sejm RP: Marek Rząsa, Piotr Tomański i Marek Kuchciński. Mecze eliminacyjne były rozegrane w dwóch grupach pięciozespołowych.

W grupie B dosyć szybko wyłonili się faworyci do awansu. Niedźwiadek Przemyśl kolejno gromił swoich przeciwników, a Sławomir Szałyga (MVP turnieju) i Łukasz Ziemba bezlitośnie punktowali rywali. Objawieniem turnieju okazał się rozgrywający Przemyśla – Robert Ekiert. Drugim półfinalistą z tej grupy był zespół z Warszawy.

W grupie A natomiast czarny koń imprezy, zespół Wiosła Szczecin, dość szybko zapewnił sobie awans, a o drugie miejsce w grupie walczyły aż trzy drużyny. Ostatni mecz Szczecin – Gliwice wyłonił drugiego półfinalistę. Zespół ze Szczecina wygrał bez straty seta, a paradoksalnie z wyniku najbardziej cieszyli się siatkarze ŁKSG Inwemer, których taki wynik promował do awansu przed Gliwicami i Lublinem. O awansie decydował lepszy bilans setów.W pierwszym półfinale zmierzyli się finaliści sprzed roku i dwóch lat – ŁKSG Inwemer Łódź i UKSN Niedźwiadek Przemyśl. Pierwszy set przypomniał poprzednie spotkania tych drużyn. Ciekawe wymiany i walka o każdy punkt przyniosły widzom dużo emocji. Dalsza część spotkania uwidoczniła jednak dominację siatkarzy z Przemyśla w tej kategorii wiekowej. Niedźwiadek awansował do finału bez straty seta.

W drugim półfinale zmierzyli się zawodnicy ekip Wiosła Szczecin i Warsa Warszawa. W ciągu dwóch lat młodzi siatkarze ze Szczecina zrobili ogromny postęp. W pierwszym meczu, w którym pokonali faworyzowany ŁKSG Inwemer, pokazali, że trzeba się z nimi liczyć w tym turnieju i w kolejnych. Mecz po meczu spokojnie dążyli do finału. Drużyna z Warszawy nie była w stanie się im przeciwstawić. I tak o złoto zagrali gospodarze z objawieniem turnieju – Wiosłem Szczecin. Mecz o mistrzostwo rozstrzygnął się bez sensacji. Przemyśl zwyciężył bez straty seta.

Więcej emocji wzbudził mecz o trzecie miejsce. Od samego początku siatkarze z Łodzi i Warszawy walczyli o każdy punkt. Dla Warsa byłby to historyczny medal, natomiast dla zespołu z Łodzi ostatnia szansa na utrzymanie się na pudle. Ogromne zawzięcie, kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów oraz długie wymiany okazały się przepisem na prawdziwy horror. Pierwszy set skończył się wynikiem 35:33 dla warszawian. Podłamani łodzianie słabo zaczęli kolejny set i mimo dramatycznej końcówki przegrali 25:23. Wars Warszawa wywalczył zatem brązowy medal.

Mistrzostwo Polski siatkarzy niesłyszących do lat 21 zdobył zespół Niedźwiadka Przemyśl w składzie: Sławomir Szałyga, Łukasz Ziemba, Sławomir Kozioł, Paweł Barski, Robert Ekiert, Tomasz Michno, Robert Gugała, Łukasz Barłóg, Artur Peryga, Mateusz Kaniowski. Zespół prowadził Artur Delendowski.

Wyniki meczów w grupach:

Grupa A:
ŁKSG Inwemer Łódź – UKS „Wiosło” Szczecin 1:2
LKSG „Spartan” Lublin – SKSN „Olimpijczyk” Olecko 2:1
Mig Gliwice – ŁKSG Inwemer 2:0
Olecko – Szczecin 0:2
Lublin – Gliwice 2:0
Szczecin – Lublin 2:0
ŁKSG Inwemer – Olecko 2:0
Olecko – Gliwice 0:2
ŁKSG Inwemer – Lublin 2:0
Szczecin – Gliwice 2:0

Grupa B:
UKSN „Niedźwiadek” Przemyśl – UKSG „Herkules” Lubliniec 2:0
SKSG „Odra” Racibórz – WKSG „Wars” Warszawa 0:2
WKSN „Świt” Wrocław – Przemyśl 0:2
Racibórz – Lubliniec 0:2
Warszawa – Przemyśl 0:2
Wrocław – Lubliniec 2:0
Racibórz – Wrocław 0:2
Przemyśl – Racibórz 2:0
Wrocław – Warszawa 1:2
Lubliniec – Warszawa 0:2

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved