Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Pierwszy krok Vakifbanku do mistrzowskiego tytułu

Turcja K: Pierwszy krok Vakifbanku do mistrzowskiego tytułu

fot. archiwum

W pierwszym finałowym meczu tureckiej ekstraklasy siatkarki Vakifbanku Stambuł wygrały 3:1 z Eczacibasi Stambuł. Bardzo dobre zawody rozegrała Małgorzata Glinka-Mogentale. Kolejne spotkanie odbędzie się już w sobotę.

Siatkarki Vakifbanku Stambuł zrobiły pierwszy krok do mistrzowskiego tytułu. W pierwszym finałowym meczu tureckiej ekstraklasy podopieczne Giovanniego Guidettiego wygrały 3:1 z Eczacibasi. Było to bardzo dziwne spotkanie. Wprawdzie premierowa odsłona przyniosła wiele emocji i dopiero w końcówce gospodynie rozstrzygnęły ją na swoją korzyść, jednak w drugiej partii inicjatywę na boisku przejęły zawodniczki Lorenzo Micelliego. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:0, a z każdą kolejną akcją jeszcze bardziej powiększały przewagę nad rywalkami. Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 25:10. W kolejnej partii sytuacja zmieniła się o 180 stopni, bowiem to drużyna Małgorzaty Glinki zaczęła nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Wygrywając tę odsłonę 25:10, zrewanżowała się Eczacibasi za porażkę z wcześniejszego seta. Dopiero w czwartym secie oba zespoły powróciły do walki cios za cios. W końcówce jednak po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Vakifbanku, dzięki czemu mogły cieszyć się z pierwszego finałowego zwycięstwa.

Więcej asów serwisowych na swoim koncie zanotowały zawodniczki Eczacibasi. Dysponowały one także o wiele lepszym przyjęciem od rywalek (65% przyjęcia pozytywnego), ale nie potrafiły tego atutu przełożyć na skuteczną grę w ataku. W tym elemencie osiągnęły 31% skuteczność, przy 41% rywalek. W bloku również więcej punktów zdobyły siatkarki Vakifbanku. Do triumfu poprowadziła je Jovanna Brakocević, która zapisała na swoim koncie 23 oczka. Dobre zawody rozegrała także Małgorzata Glinka-Mogentale. Polka zdobyła 14 punktów, z czego 1 w bloku oraz 13 w ataku. Jej skuteczność w tym drugim elemencie wyniosła 42%. Rywalki posłały na nią aż 25 zagrywek, a jej skuteczność pozytywnego przyjęcia ukształtowała się na poziomie 44%. Wśród przegranych pierwsze skrzypce grała Neslihan Darnel, która zgromadziła 23 oczka. Dzielnie próbowała wspierać ją Esra Gumus, która zdobyła z kolei 11 punktów, ale to i tak było zbyt mało, aby wykazać wyższość nad Vakifbankiem.

Vakifbank Stambuł – Eczacibasi Stambuł 3:1
(25:23, 10:25, 25:10, 25:23)Zobacz również:
Wyniki fazy play-off tureckiej ekstraklasy kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved