Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Najważniejsze jest zwycięstwo

Paweł Zagumny: Najważniejsze jest zwycięstwo

fot. archiwum

Rywalizacja o mistrzostwo Polski wraca do Kędzierzyna-Koźla, gdzie już w sobotę rozegrany zostanie decydujący mecz. - To, gdzie zagramy, ma znaczenie bardziej dla naszych kibiców niż dla samych drużyn - podkreśla Paweł Zagumny.

Po pierwszym spotkaniu minionego weekendu rozgrywanym w rzeszowskiej hali Podpromie więcej powodów do satysfakcji mieli sympatycy Resovii Rzeszów. Po pewnej, trzysetowej wygranej w kolejnym meczu to podopieczni Daniela Castellaniego przejęli kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. – W tym drugim spotkaniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej w każdym elemencie. Od samego początku byliśmy mocno zmotywowani, co przełożyło się też na jakość gry. Wszyscy zagrali niezłe spotkanie i zwyciężyliśmy. Myślę, że to był przede wszystkim klucz do zwycięstwa – o zupełnie innym obliczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mówił Paweł Zagumny, dodając: – Graliśmy dużo lepiej w zagrywce i bloku. Decydującym momentem meczu była też końcówka drugiego, wygranego przez nas seta. Rozgrywający ZAKSY, unikając indywidualnych wyróżnień, pochwalił swoich kolegów z drużyny. – Brawa należą się dla całej drużyny za to, że po ciężkim meczu i słabszym dniu potrafiła się zmobilizować i podnieść – zaznaczył.

Kapitan drużyny zdobywcy Pucharu Polski podkreślił także wagę zwycięstwa w drugiej partii. W rozgrywanym na przewagi secie obie ekipy miały swoje szanse, ostatecznie jednak 30:28 wygrali kędzierzynianie, obejmując prowadzenie w spotkaniu 2:0. – To był element zwrotny tego spotkania. Wyrwaliśmy im tego seta i później było nie tyle łatwiej, co spokojniej – zaznaczył zawodnik. Rzeczywiście, kolejna odsłona, mimo że także wyrównana, w decydującej fazie kontrolowana była przez przyjezdnych. Po kolejnym dwumeczu w całej rywalizacji jest 2:2, mistrza kraju wyłoni więc piąte spotkanie. Jak zaznaczył Paweł Zagumny, mimo iż od kilki lat nie było konieczności rozgrywania pięciu meczów finałowych, w historii zapisuje się przede wszystkim zwycięzca. – Najważniejsze jest zwycięstwo, niezależnie od tego ile spotkań byśmy musieli rozegrać – mówił rozgrywający ZAKSY.

Polem walki w ostatnim meczu sezonu ligowego 2012/2013 będzie kędzierzyńska hala przy ul. Mostowej. Handicap własnej hali przemawia więc na korzyść ZAKSY. – To, gdzie zagramy, ma znaczenie bardziej dla naszych kibiców niż dla samych drużyn. Tak jak powiedziałem, przed przyjazdem do Rzeszowa fakt, czy w hali będzie 2, 5 czy 10 tysięcy ludzi, nie ma znaczenia – kontynuował Paweł Zagumny. – Jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Zawodnik zaznaczył jednak, jak ważny ten fakt może być z perspektywy kibica. – Większa frajda będzie dla kibiców – podkreślił, dodając: – Wierzymy, że to będzie bardzo dobre spotkanie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved