Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME kadetów, gr. I: Polska ile? 3:0!

ME kadetów, gr. I: Polska ile? 3:0!

Pierwsze miejsce w grupie, 5 wygranych spotkań, żadnego straconego seta - to bilans polskich kadetów na mistrzostwach Europy. W piątek jest dzień przerwy, a w sobotnim półfinale biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Finlandii.

Wiesław Czaja w ostatnim meczu grupowym desygnował do gry na przyjęciu Jana Fornala za Rafała Szymurę, pozostali zawodnicy wyszli bez zmian. Na początku seta gra była wyrównana, a chwilę później, po asie serwisowym Bartosza Bućko, Polacy prowadzili 14:11. Biało-czerwoni posłali kilka piłek w aut, jednak po chwili ponownie odskoczyli na kilka oczek i kontrolowali przebieg tej odsłony. Seta asem serwisowym zakończył Bućko (25:18).

Polacy nieco nerwowo zaczęli partię numer dwa. Atak w aut Jana Fornala oraz błąd odbicia pozwoliły Słoweńcom objąć prowadzenie 5:1. O czas poprosił Wiesław Czaja. Czujnie na siatce zagrali Aleksander Śliwka i Piotr Badura, co pozwoliło biało-czerwonym zmniejszyć straty do jednego oczka (4:5). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej 16:15 prowadzili biało-czerwoni. Po chwili odpoczynku Polacy zdobyli kolejne „oczko”. Dwupunktowa przewaga pozwoliła naszym kadetom grać spokojnie. Podopieczni Wiesława Czai grali ofiarnie w obronie i zdobywali kolejne oczka (22:17). Atak w sam narożnik boiska dał wygraną Polakom 25:19.

Trzecia partia zaczęła się od mocnego uderzenia biało-czerwonych, prowadzili już 5:1. Dwa oczka bezpośrednio z zagrywki zdobył Bućko. Gdy Słoweńcom udało się przyjąć zagrywkę lub obronić atak biało-czerwonych, nie potrafili zdobyć punktu. A Polacy powiększali swoją przewagę (11:5). As serwisowy Sergeja Drobnicia wlał nadzieję w serca Słoweńców (14:7), jednak na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:8. Biało-czerwoni nie odpuścili, kontrolowali seta do końca i wygrali do 12, a cały mecz 3:0. Jutro dzień przerwy, a w sobotę Polacy zagrają w półfinale z Finlandią.

Polska – Słowenia 3:0
(25:18, 25:19, 25:12)

Polska: Badura (6), Gryc (8), Bućko (11), Bieńkowski (2), Śliwka (10), Fornal (9), Piechocki (libero)
Słowenia: Stern (8), Kozamernik (4), Vrhunc (1), Vidmar (3), Donik (7), Okroglic (5), Gasparin (libero) oraz Kumer, Drvaric i Rojnik