Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: Trzeba teraz dobrych specjalistów

Andrzej Niemczyk: Trzeba teraz dobrych specjalistów

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetek pod wodzą Grzegorza Kosatki zdobyła złoto mistrzostw Europy. Z tego sukcesu cieszy się też Andrzej Niemczyk. Legendarny trener podkreśla, że teraz medalistki należy objąć szczególną opieką i możliwością indywidualnej pracy.

Serdecznie gratuluję sukcesu. Trzeba teraz dobrych specjalistów i dużo indywidualnej pracy z zawodniczkami – powiedział Andrzej Niemczyk w rozmowie z serwisem sportowewywiady.pl.

Byłego trenera reprezentacji kobiet martwi nieco, iż statystycznie złote kadetki nie są imponująco wysokie. Dodał jednak, że na szczęście są w takim wieku, że każda z nich może jeszcze urosnąć. – Nie są niskie, ale nie są wysokie jak na siatkówkę – podsumował.

Andrzej Niemczyk wspomniał również sukces „Złotek” i podkreślił, że wiele pracy potrzeba, aby obecne kadetki w wieku seniorskim były jeszcze lepsze niż jego byłe podopieczne. – Mówię to wszystkim, powiedziałem prezesowi, że moim wielkim problemem było również to, że dziewczyny były indywidualnie technicznie niedoszkolone – powiedział o zawodniczkach, które pod jego wodzą zdobyły mistrzostwo Europy seniorek.Jak zatem według trenera „Złotek” powinno przebiegać dalsze szkolenie młodych, perspektywicznych zawodniczek? – Wszystkie muszą być otoczone bardzo troskliwą opieką. Chodzi o indywidualny trening, który jest teraz bardzo ważny. Jeżeli mamy materiał ludzki, potencjał, to trzeba go indywidualnie dopracować. W zespole każdy gra na jakiejś pozycji, ma określone obowiązki i określoną odpowiedzialność jako na przykład środkowa albo atakująca. W szkoleniu indywidualnym dobrze jest tak wyszkolić zawodniczkę, by była maksymalnie wszechstronna i doskonale radziła sobie na dwóch pozycjach – to po pierwsze. Ja zawsze do tego dążyłem. Trener ma wtedy większe możliwości. Zresztą tu chodzi również o dobro zawodniczki, bo w jednym klubie jest zapotrzebowanie na jedną pozycję, a w drugim na inną. Dziewczyna ma większe szanse na grę.

*Rozmawiał Marek Kaleta
Caly wywiad przeczytasz w serwisie sportowewywiady.pl

źródło: inf. własna, sportowewywiady.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved