Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Chcemy obronić tytuł

Jochen Schöps: Chcemy obronić tytuł

fot. Magdalena Bojdo

Dopiero piąte spotkanie wyłoni mistrza Polski w męskiej ekstraklasie. - Musimy zagrać równo, odnaleźć swój rytm gry, pokazać to, co pokazaliśmy w sobotnim meczu - powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jochen Schöps, atakujący Resovii Rzeszów.

W sobotę byliście niemal w siatkarskim niebie, o krok od obrony tytułu. Z kolei niedzielny mecz nie przebiegł już po waszej myśli. Wy sami nie do końca potrafiliście się odnaleźć, popełniając ogromną liczbę błędów własnych.

Jochen Schöps: – Sobotni mecz był o wiele łatwiejszy, niż się tego spodziewaliśmy. Ten niedzielny zaś był jego lustrzanym odbiciem. Wcześniej to ZAKSA miała mnóstwo problemów ze swoją grą, słabo przyjmowała, popełniała własne, niewymuszone błędy, a tym razem to my nie radziliśmy sobie czy to z przyjęciem, czy z wyeliminowaniem niepotrzebnych pomyłek. Oczywiście, jesteśmy zawiedzeni i rozczarowani po tym meczu, ale jak by nie patrzeć, mamy jeszcze jedną szansę. Przed nami ostatnie spotkanie, które odbędzie się za tydzień. Musimy ten czas dobrze przepracować, wrócić do dobrej gry, odzyskać team spirit i jechać do Kędzierzyna-Koźla, by walczyć o medal.Czyli jak musicie zagrać w Kędzierzynie-Koźlu, by obronić tytuł?

Musimy zagrać równo, odnaleźć swój rytm gry, pokazać to, co pokazaliśmy w sobotnim meczu. Tym razem nie byliśmy sobą. Każdy był zbyt ostrożny, zachowywał się asekuracyjnie. Musimy po prostu odzyskać pewność siebie, ciągłość naszej gry i wtedy będziemy mogli dostosować się do wysokiego poziomu ZAKSY. Jeśli nam się to nie uda, nic nie zadziała. Musimy w każdym elemencie zagrać lepiej. Sztab szkoleniowy powinien przygotować podstawy odpowiedniego treningu, a my musimy wcielić to w życie.

W drugim secie prowadziliście już 21:15 i przegraliście w zasadzie na własne życzenie. Tylko w tej partii popełniliście aż 14 błędów własnych.

Oczywiście, nie chcieliśmy przegrać tego seta i meczu (śmiech), ale to była ta część spotkania, która chyba zadecydowała o jego dalszym przebiegu i o końcowym wyniku. Prowadziliśmy bardzo wysoko, a mimo to przegraliśmy. To nigdy dobrze nie wpływa na zespół, gdy ma się tak dużą przewagę, a rywal cię dogania… Musimy przeanalizować to, co się stało i popracować nad tym, by wyeliminować z naszej gry takie przestoje.

Być może tym razem za bardzo chcieliście wygrać i to was sparaliżowało? Presja była zbyt duża? Brakowało wam tylko jednego kroku do tego, by obronić tytuł.

Bardzo często jest tak, że ten ostatni krok jest tym najtrudniejszym. Nie wiem, czy rzeczywiście chcieliśmy za bardzo… Przed meczem każdy z nas był bardzo mocno skoncentrowany i skupiony, przygotowany do niego. Gdy przydarzył nam się pierwszy błąd, wkradła się niepewność, byliśmy zmieszani, a później, tak przynajmniej mi się wydaje, straciliśmy swój team spirit. Każdy skupiał się tylko na sobie, myślał: „muszę zagrać lepiej, muszę, inni też powinni!”. Nie tworzyliśmy kolektywu, byliśmy osobno, a to nie pomagało.

To był pierwszy mecz w fazie play-off, który przegraliście na Podpromiu. Do tej pory własna hala była waszym ogromnym atutem. Zresztą w tym meczu kibice też robili wszystko, co w ich mocy, i dzielnie was wspierali, ale to nie wystarczyło.

Kibice niestety nie mogą wygrać meczu. Gdyby potrafili, bylibyśmy niepokonani (śmiech). Decydujący był tu poziom, jaki prezentowały oba zespoły. ZAKSA zagrała o wiele lepiej, dzięki temu zwyciężyła.

A jak odniósłbyś się do twierdzenia, że o wiele łatwiej jest zdobyć tytuł mistrza, niż go obronić?

Oczywiście, że każda drużyna, która gra przeciwko aktualnemu mistrzowi kraju, jest bardzo zmotywowana na ten mecz, chcąc go wygrać. Jest nam bardzo ciężko, ale myślę, że mamy duży potencjał i musimy go zademonstrować. Nie jest łatwo zdobyć złoty medal w walce o mistrzostwo ligi. Gdyby tak było, nie byłoby to tak prestiżowe trofeum. My jednak wciąż jeszcze jesteśmy mistrzami i chcemy obronić tytuł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved