Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze rozstrzygnięcia w grupie drugiej i czwartej

II liga K: Pierwsze rozstrzygnięcia w grupie drugiej i czwartej

W miniony weekend w II lidze kobiet zmagania toczyły się tylko w grupach drugiej i czwartej. Mecze rozgrywały głównie drużyny walczące w play-out, a wszystkie pojedynki rozstrzygnęły się już po zaledwie trzech spotkaniach.

W grupie drugiej w obu parach rywalizujących o utrzymanie, już trzecie spotkanie dało odpowiedź, która z drużyn zachowa miejsce w lidze. Beniaminek, STS Victoria Lubliniec, po dwóch pewnych zwycięstwach odniesionych na własnym terenie, z dużą dozą optymizmu jechał do Trzebnicy. Tak jak się spodziewano, zawodniczki Gaudii nie sprawiły niespodzianki i po raz trzeci uległy podopiecznym Jarosława Wachowskiego. Rywalem Victorii w walce o dziewiąte miejsce będzie zespół Zorzy Wodzisław Śląski, który również w trzech pojedynkach odprawił z kwitkiem ekipę SMS LO2 Opole. W ostatnim meczu podopieczne Patryka Fogla gładko przegrały 0:3, w pierwszym secie nie przekraczając nawet granicy 12 punktów. Zwycięstwo Zorzy może nie jest sensacją, ale biorąc pod uwagę, że po sezonie zasadniczym drużyna ta miała o 10 oczek mniej niż opolanki, rezultat ten jest dość nieoczekiwany.

Ekipa SMS LO2 będzie jeszcze walczyła o jedenaste miejsce ze wspomnianą drużyną Gaudii Trzebnica Rywalizacja również będzie się toczyć do trzech wygranych. Pokonany zespół spadnie z II ligi, zwycięzca zaś o miejsce w niej zagra baraże z trzecioligowcem.

Zespoły grupy czwartej rywalizowały zarówno fazie play-off, jak i play-out. W walce o miejsca 1-4 poznaliśmy pierwsze finalistki. Zawodniczki Karpat Krosno po raz trzeci pokonały ekipę Szóstki Biłgoraj, przechodząc tym samym do kolejnej rudny rozgrywek. Wynik 3:0 w ostatnim meczu może być nieco mylący, bowiem zespół z Krosna musiał sporo się namęczyć, aby móc cieszyć się z ostatecznego sukcesu. W finale zmierzy się z wygranym pary Developres Rzeszów – Pogoń Proszowice. W tej rywalizacji 2:0 prowadzi drużyna z Rzeszowa, a decydujące spotkanie rozegrane zostanie  20 kwietnia.

W walce o ósme miejsce siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pewnie pokonały Dalin Myślenice 3:0 i w takim samym stosunku wygrały całą rywalizację. Mimo iż wynik spotkania wskazuje na gładkie zwycięstwo tarnowianek, nie przyszło im ono tak łatwo. Dalin już w pierwszym secie postawił gospodyniom trudne warunki i długimi fragmentami to właśnie siatkarki z Myślenic utrzymywały kilkupunktową przewagę. Tarnowiankom udało się jednak odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie ten set zakończył się wygraną PKCH PWSZ 25:22. Dwie kolejne partie ekipa z Tarnowa wygrała już znacznie pewniej, do 17 i do 12.