Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > T. Kamuda zaskoczony przebiegiem rywalizacji Szóstka – Karpaty

T. Kamuda zaskoczony przebiegiem rywalizacji Szóstka – Karpaty

fot. developres.rzeszow.pl

- Nie spodziewałem się, że rywalizacja pomiędzy Karpatami Krosno a Szóstką Biłgoraj zakończy się już po trzech meczach - powiedział Tomasz Kamuda, trener Developresu Rzeszów. - Tak naprawdę walka była jedynie w pierwszym meczu - dodał.

Przerwa w rozgrywkach II ligi dość się przeciąga. Jak wyglądają przygotowania Developresu do fazy play-off?

Tomasz Kamuda: Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę zagramy ostatnie i decydujące o awansie do następnej rundy play-off starcie z Pogonią Proszowice. Do tego spotkania przygotowujemy się na własnych obiektach, mamy też zaplanowane sparingi.

Zakładając, że przejdziemy proszowiczanki, mamy zaplanowany wyjazd na turniej do Ostrowca Św., gdzie swój udział zapowiedziały zespoły, które będą starały się o awans do I ligi kobiet.Akademickie mistrzostwa Polski nie komplikują dodatkowo przygotowań?

Komplikują i to bardzo, a to dlatego, że w Developresie cała drużyna studiuje na uniwersytecie. Mistrzostwa Polski rozgrywane są od piątku do niedzieli i dziewczyny otrzymały zgodę na grę jedynie w piątek i sobotę rano. Jeżeli po południu wygrają mecz z Pogonią, wówczas mogą wrócić na AMP-y.

Z rozgrywkami drugoligowymi koliduje też finał mistrzostw we Wrocławiu. Nakłada się on na kolejną rundę play-off, dlatego najprawdopodobniej dziewczyny nie będą mogły wziąć udziału w tym turnieju z uwagi na fakt, że nie ma możliwości przełożenia meczów.

Karpaty są finalistą grupy 4. Jest pan zaskoczony, że rywalizacja pomiędzy Karpatami a Szóstką zakończyła się już po trzech meczach?

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że zespół z Biłgoraja tak szybko odda tę rywalizację. Z tego co widziałem, walka tak naprawdę była jedynie w pierwszym meczu, w którym biłgorajki przegrały 2:3, a mogło być zupełnie inaczej… W tie-breaku Szóstka prowadząc 14:12, miała cztery piłki meczowe, których nie wykorzystała. Trochę mi szkoda Romka Murdzy. To mój serdeczny przyjaciel i po części kibicowałem jego drużynie.

Jeżeli Developres zagra w kolejnej rundzie to dwie porażki z Karpatami w rundzie zasadniczej będą miały jakieś znaczenie?

Najpierw musimy przejść zespół z Proszowic… Ale to prawda. Dwa razy przegraliśmy w tym sezonie z Karpatami, jednak zakładając, że wygramy z Pogonią, to rywalizacja z drużyną z Krosna będzie dla nas nowym rozdziałem. Nie będziemy podchodzić do tych spotkań na zasadzie rewanżu, ale będzie nam zależało na tym, aby po prostu rozegrać dobre mecze. 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved