Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Pilanki zagrają o 5. miejsce

ORLEN Liga: Pilanki zagrają o 5. miejsce

Siatkarki PTPS-u Piła po raz drugi pokonały Pałac Bydgoszcz. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Dariusza Luksa pozostają w walce o piąte miejsce w rozgrywkach ORLEN Ligi. Ich rywalkami będą zawodniczki Impelu Wrocław.

Premierowa odsłona meczu była niezwykle wyrównana, a prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Mecz lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które wykorzystując błędy PTPS-u, odskoczyły na 3:1. Pałacankom odpowiedziała Tijana Malesević, a po atakach Małgorzaty Lis to podopieczne Dariusza Luksa miały o oczko więcej (5:4). Kiedy dwukrotnie na środku przebiła się Monika Martałek, pilanki schodziły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:6. Po wznowieniu gry ze skrzydła zaatakowała Anna Grejman, natomiast kiedy w polu zagrywki pojawiła się Dominika Schulz, Pałac miał punkt przewagi. Jednak siatkarkom znad Brdy ponownie dała się we znaki Martałek. Środkowa PTPS-u dwa razy zablokowała Ritę Liliom (11:10), ale gdy przebudziła się Rachael Adams, przy Żeromskiego było 14:11 dla zespołu gości. Na drugiej przerwie technicznej przewaga bydgoszczanek była tylko jednopunktowa, a gdy asa serwisowego zdobyła Natalia Krawulska, miejscowe miały o dwa oczka więcej od rywalek (22:20). Nie był to koniec emocji, bo po kontrach Adams i Liliom to pałacanki prowadziły 23:21. W końcówce seta przypomniała o sobie Lis, zmniejszając straty do przeciwniczek, a po bloku Malesević na Liliom PTPS wygrał 26:24.

Przegrana końcówka premierowej odsłony meczu przełożyła się na postawę podopiecznych Rafała Gąsiora w secie numer dwa. Mimo że układał się on początkowo po myśli bydgoszczanek (3:1), tajną bronią ekipy Dariusza Luksa okazała się Lis. Środkowa PTPS-u najpierw zablokowała węgierską skrzydłową (5:3), a po serii „floatów” wyprowadziła pilanki na 8:4. Po chwili przewaga PTPS-u wzrosła do sześciu punktów (11:5). Gdy ze skrzydła zaatakowała Krawulska, miejscowe prowadziły już różnicą dziesięciu oczek, a wynik partii ustaliła Magdalena Wawrzyniak, zatrzymując Annę Grejman (25:14).

Po zmianie stron pilanki kontrolowały seta, odskakując po kontrze Lis na 4:2. Mimo że na przerwie technicznej PTPS prowadził różnicą dwóch punktów, po chwili było 14:7, a popis gry z kontry dawała Krawulska. Kilkupunktowa zaliczka nieco uśpiła czujność zespołu z Piły. Ataki Grejman oraz niewymuszone błędy własne sprawiły, że Pałac zbliżył się na 10:14, jednak po asie Moniki Naczk było 17:10 dla gospodyń. Wkrótce punkt z zagrywki dołożyła Daria Paszek (22:13) i kiedy mogło wydawać się, że mecz zaraz się skończy, do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Rafała Gąsiora, wygrywając pięć akcji z rzędu (18:23). Kropkę nad „i” postawiła Emilia Kajzer, kiwając piłkę na stronę przeciwnika (25:18).

MVP: Tijana Malesevic (PTPS Piła)

PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 3:0
(26:24, 25:14, 25:18)

Stan rywalizacji: 2:0 dla PTPS Piła