Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów: Trzecie zwycięstwo biało-czerwonych

ME kadetów: Trzecie zwycięstwo biało-czerwonych

Polscy kadeci w fazie grupowej mistrzostw Europy idą jak burza. W trzeciej kolejce rozgrywek znów zanotowali zwycięstwo bez straty seta, chociaż w pierwszej partii było nerwowo. Tym razem biało-czerwoni pokonali reprezentację Włoch.

We wcześniejszych meczach biało-czerwoni przyzwyczaili kibiców do mocnego otwarcia. Spotkanie numer trzy zaczęło się od gry punkt za punkt. A na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami prowadzili Włosi (8:6). Polacy doprowadzili do remisu po 12. Gra znowu się wyrównała, a gdy na dwa oczka przewagi odskakiwali biało-czerwoni, o czas prosił Andrea Tomasini. Emocji w końcówce nie brakowało, Polacy wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową (28:26).

Podrażnieni Włosi rozpoczęli partię numer dwa z wysokiego pułapu, objęli prowadzenie 3:0. Jednak Polacy szybko odrobili straty i gra się wyrównała. Skuteczna zagrywka podopiecznych Wiesława Czai pozwoliła zbudować przewagę nad rywalem. Polacy odskoczyli na pięć punktów (21:16), ale siatkarze z Półwyspu Apenińskiego nie odpuścili i zbliżyli się na dwa oczka (19:21). O czas poprosił Wiesław Czaja. Po przerwie Polacy się przełamali i już nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa (25:21).

Set numer trzy od początku toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Po asie serwisowym Krzysztofa Bieńkowskiego biało-czerwoni prowadzili czterema oczkami. Po bloku Pawła Gryca, było 20:14 i o czas poprosił trener Tomasini. Włosi mieli problem z przyjęciem zagrywki Bieńkowskiego i przewaga biało-czerwonych ciągle rosła. Nasi kadeci wygrali 25:16 i mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Jutro biało-czerwoni mają dzień przerwy, a w środę zmierzą się z gospodarzami turnieju, czyli reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

Polska – Włochy 3:0
(28:26, 25:21, 25:16)