Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów gr. I: Trzeciego dnia górą Austriacy i Belgowie

ME kadetów gr. I: Trzeciego dnia górą Austriacy i Belgowie

W trzeciej kolejce grupowych zmagań mistrzostw Europy w grupie I reprezentacja Polski pokonała 3:0 Włochów, zaś ekipa Austrii wygrała 3:1 ze Słoweńcami. W ostatnim meczu w tej grupie zespół narodowy Belgii pokonał 3:1 ekipę Bośni i Hercegowiny.

Już w pierwszym secie Austriacy pokazali, że będą mocno dążyli do odniesienia drugiego zwycięstwa w fazie grupowej. Szybko zaczęli kontrolować grę i wyszli na kilka punktów przewagi. Ostatecznie zwyciężyli 25:17. W kolejnej partii Słoweńcy wzmocnili siłę ataku i gra stała się bardziej wyrównana. Końcówkę lepiej rozegrali siatkarze ze Słowenii i wygraną 25:22 doprowadzili do remisu w meczu. W dwóch kolejnych partiach przewaga Austriaków była minimalna, jednak w końcowych fazach nie tracili oni zimnej krwi i rozstrzygali je na swoją korzyść. W zespole austriackim najlepszym zawodnikiem był Paul Buchegger, zdobywca 26 punktów. Z kolei wśród Słoweńców najwięcej punktował (10 oczek) Jakob Rojnik, który wszedł na boisko z kwadratu dla rezerwowych.

Austria – Słowenia 3:1
(25:17, 22:25, 25:20, 25:23)

Austria:
Ertl (3 pkt.), Steiner (7), Imsirovic (4), Egger (15), Scheucher (8), Buchegger (26), Meissner (libero) oraz Kreiner, Maurer i Waller
Słowenia:
Kozamernik (8 pkt.), Kumer (4), Drobnić (5), Vrhunc (7), Vidmar (8), Donik (9), Gasparin (libero) oraz Drvaric, Stern (4) i Rojnik (10)

W grupie I bez zwycięstwa pozostaje reprezentacja Bośni i Hercegowiny. W trzeciej kolejce współorganizatorzy turnieju finałowego ME musieli uznać wyższość Belgów. Można powiedzieć, że strata przez ekipę belgijską jednego seta, to „wypadek przy pracy” i efekt rozprężenia po dwóch pierwszych setach, które wygrali bardzo wysoko. Kiedy już wydawało im się, że zwycięstwo mają w kieszeni, do walki ruszyli Bośniacy i rozstrzygnęli seta na swoją korzyść. Jednak w czwartej partii znów wyraźną przewagę uzyskali Belgowie. Wynik 25:13 mówi sam za siebie – pewna gra i kontrola od początku do końca.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie belgijskiej był Lowie Steuer, który zdobył 16 punktów. Po 13 oczek zanotowali z kolei Thomas Konings i Jonas Colsons. W zespole Bośni i Hercegowiny wyróżnił się Muris Krivokapa, który zdobył 20 punktów.

Bośnia i Hercegowina – Belgia 1:3
(16:25, 14:25, 25:13, 13:25)