Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maria Mróz: Zdobyć złoto to bardzo miłe uczucie

Maria Mróz: Zdobyć złoto to bardzo miłe uczucie

fot. Tomasz Tadrała

- Złoty medal mistrzostw Polski to bardzo miłe uczucie - powiedziała po ostatnim gwizdku spotkania z Silesią Volley Mysłowice Maria Mróz, trenerka Energi Gedanii Gdańsk. - To mój pierwszy krążek w roli trenera - dodała asystentka Witolda Jagły.

Energa Gedania Gdańsk po raz drugi z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzyń Polski juniorek. Utytułowane siatkarki znad morza po tie-breaku pokonały Silesię Volley Mysłowice, nie kryjąc wzruszenia. – Zdobyć złoty medal na takim turnieju to bardzo miłe uczucie – przyznała asystentka Witolda Jagły, Maria Mróz. To mój pierwszy medal w roli drugiego trenera gedanistek, dlatego tym bardziej się cieszę – dodała trenerka, która pod nieobecność pierwszego szkoleniowca prowadziła zespół w meczach grupowych z Barnimem Goleniów i Silesią Volley Mysłowice.

Maria Mróz przyznała, że rywalki okazały się niezwykle wymagające, stawiając trudne warunki gry. – Był to zacięty pojedynek. Oba zespoły grały falowo, raz na prowadzenie wychodził jeden zespół, raz drugi. Było sporo walki, a gra toczyła się na przewagi – tłumaczyła trenerka mistrzyń Polski juniorek. – Mając na uwadze mecz grupowy (wygrany 3:2 z Silesią Volley – przyp. red.), bardzo obawiałam się tego spotkania, ale mimo wszystko zupełnie inaczej się ono ułożyło – przyznała. – W grupie Silesia Volley lepiej zaprezentowała się w polu serwisowym, za to w finale my dobrze spisaliśmy się w przyjęciu i nieźle zagraliśmy blokiem – przyznała Mróz.

Gedanistki nie zasypiają gruszek w popiele i dalej biorą się do ciężkiej pracy. – To jeszcze nie koniec. Sezon trwa dalej. Przed nami jeszcze mistrzostwa Polski kadetek oraz baraż o II ligę kobiet – zakończyła Maria Mróz. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved