Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Łódzka Amatorska Liga Siatkówki zakończyła sezon 2012/2013

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki zakończyła sezon 2012/2013

fot. archiwum

W Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się uroczystość oficjalnego zakończenia rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek. Przypomnijmy, że przez ostanie siedem miesięcy 57 drużyn (w tym 14 żeńskich i 43 męskie) rywalizowało w siedmiu ligach. Zespoły rozegrały blisko 500 spotkań, czyli ponad 1800 setów. Wśród blisko 800 startujących zawodników i zawodniczek najmłodsze osoby miały 15 lat, najstarsze 62.

W sobotnie przedpołudnie w obecności ponad 300 kibiców oraz gości specjalnych odbyły się spotkania decydujące o medalach ekstraklasy kobiet i mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczne wicemistrzynie, siatkarki Jutrzenki, zmierzyły się z beniaminkiem ligi – drużyną Wyborowe. Te drugie prowadząc w każdym z trzech setów, nie potrafiły utrzymać wypracowanej przewagi do końca partii i musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwniczek. Tym samym dzięki zwycięstwu 3:0 brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek Jutrzenki.

Następnie na placu gry pojawiły się dwa najlepsze zespoły obecnego sezonu. Obrończynie tytułu, siatkarki TKKF-u Dzikusy, podejmowały, występującą po raz pierwszy w ekstraklasie kobiet, drużynę Itaki Film Grid. W trakcie sezonu zasadniczego w dwóch bezpośrednich konfrontacjach zespoły te odniosły po jednym zwycięstwie, dlatego przed spotkaniem ciężko było wytypować faworyta finału. Jednak już pierwsze akcje meczu decydującego o mistrzostwie pokazały, że drużynie Dzikusów ciężko będzie obronić tytuł, gdyż wspaniałą dyspozycję tego dnia prezentowały siatkarki Itaki. I tak, po emocjonującym widowisku nowym mistrzem ekstraklasy kobiet w sezonie 2012/2013 została Itaka Film Grid, która pozwoliła ugrać swoim przeciwniczkom tylko jedną partię. Srebrne medale wywalczyła ekipa Dzikusów, która w pięciu dotychczasowych sezonach rozgrywek pań ma na swoim koncie trzy mistrzowskie tytuły oraz dwa wicemistrzostwa.Równolegle do zmagań pań swoje pojedynki toczyli mężczyźni. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy TKKF-em Dzikusy a Iskrą, pomimo wyniku 3:0, nie brakowało emocji i zaciętych akcji. Początek należał do tych drugich, którzy prowadząc już 22:19, nie potrafili utrzymać koncentracji do końca partii i ostatecznie ulegli 23:25. Podobny przebieg miał trzeci set, w którym przez większą jego część to siatkarze Iskry dyktowali warunki, jednak końcówka należała już do Dzikusów, którzy odrabiając kilkupunktową stratę, zwyciężyli 3:0, dzięki czemu mogli cieszyć się z brązowych medali. Finał ekstraklasy mężczyzn również rozstrzygnął się w trzech partiach. Po dość jednostronnym spotkaniu mistrzem sezonu 2012/2013 zostali siatkarze Superaty, którzy nie mieli większych problemów, aby pokonać osłabiony kadrowo zespół PGE Obrót. Multimedalista rozgrywek – drużyna Superaty – po czterech sezonach wróciła na najwyższy stopień podium, a tegoroczne złote medale były dla części siatkarzy z obecnego składu już jedenastymi w szesnastoletniej historii ŁALS-u.

Podczas przerwy w meczu finałowym mężczyzn kibice byli obserwatorami pierwszego w naszym kraju konkursu „zagrywki freestyle”. Historycznym zwycięzcą został Kamil Chaber, który dzięki swojej spektakularnej zagrywce, wykonanej w trakcie przewrotu w tył, minimalnie pokonał parę Piotr Kłaczek/Maciej Han. W konkursie zagrywki do celu triumfował Cyprian Andrzejczak. Przyznane zostały również statuetki dla najlepszych zawodniczek i zawodników poszczególnych lig.

Ekstraklasa kobiet
Kamila Klajman – Itaka Film Grid
Paulina Dyszerowicz – TKKF Dzikusy
Sylwia Jaworska – Wyborowe

I liga kobiet
Joanna Dziubińska – Lamia
Izabela Sobańska – Siatkarz
Martyna Banaszczyk – Energia

Ekstraklasa mężczyzn
Maciej Ignatowski – Iskra
Adam Herbich – PGE Obrót
Krzysztof Domagała – Superata

I A liga mężczyzn
Dawid Dobrowolski – Bez nazwy
Dariusz Migdal – LUKS Sokół
Witold Kosowski – Sborna

I B liga mężczyzn
Krzysztof Obersztyn – Czarni
Artur Ancerowicz – Starszaki
Jakub Kubacki – Volley Centrum

II liga mężczyzn
Michał Błaszczyk – Junior
Jakub Kamiński – Warecka ZSP 20
Piotr Malinowski – Dell

III liga mężczyzn
Łukasz Jakubowski – FUKS
Jakub Jaworski – New Team
Sławomir Pachnowski – Vent Energy Operator

Sezon halowy zakończony, a już za niecały miesiąc Klub Sympatyków Piłki Siatkowej zaprasza na rozgrywki siatkówki plażowej – Projekt Plażówka 2013, które tradycyjnie zainaugurują pierwsze turnieje kobiet i mężczyzn XVII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved