Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Knack Randstad Roeselare mistrzem Belgii

Knack Randstad Roeselare mistrzem Belgii

Trzech spotkań potrzebowali siatkarze Knack Randstad Roeselare, by zdobyć mistrzostwo Belgii. W trzecim pojedynku z Noliko Maaseik ekipa z Roeselare wygrała 3:1 i tym samym mogła się cieszyć z siódmego mistrzowskiego tytułu w historii klubu.

Podopieczni Emile Rousseaux świetnie zaczęli pierwszą partię. Po asie serwisowym Tomasa Rousseaux oraz blokach na Hermansie Egleskalnsie i Kevinie Klinkenbergu gospodarze objęli prowadzenie 5:1. Siatkarze z Maaseik szybko się jednak nie poddali i jeszcze przed drugą przerwą techniczną doprowadzili do wyrównania (11:11). Wynik oscylował wokół remisu do stanu 18:17 dla Noliko, a później do pracy wziął się Hendrik Tuerlinckx oraz Pieter Coolman, którzy zdobyli punkty dla Knack w trzech kolejnych akcjach (20:18). Za słabo spisującego się Klinkenberga na boisku pojawił się Nathan Wounembaina, ale jego wejście niewiele zmieniło w grze przyjezdnych i Noliko przegrało 20:25.

Partia numer dwa rozpoczęła się od równej gry obu ekip prowadzonej aż do stanu 9:9. Po bloku Joppe Paulidesa oraz kilku dobrych atakach Tuerlinckxa Knack Randstad wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Kolejne „czapy” na zawodnikach prowadzonych przez Brechta van Kerkhove nie zasiały zwątpienia w ich szeregach, ale wręcz przeciwnie – pobudziły przyjezdnych do działania. Siatkarze Noliko od stanu 10:15 doprowadzili do wyniku 14:15 i zmusili trenera Rousseaux do poproszenia o przerwę, a graczom z Roeselare pokazali, że żadne prowadzenie w tym meczu nie daje im gwarancji wygrania seta. Po czasie gra Knack Randstad wróciła na właściwe tory. Eemi Tervaportti i jego koledzy zdobyli dwa oczka z rzędu i odbudowali swoją przewagę (17:15). W decydującej części seta w ataku zaciął się lider z Maaseik, Łotysz Eglaskalns, który kilkukrotnie nie skończył rozegranych do niego piłek bądź też nadział się na blok rywali. Nieskuteczność w ataku spowodowała, że okazję szybko wykorzystali gospodarze, którzy po raz drugi zwyciężyli do 20.

W trzeciej odsłonie siatkarze Emile Rousseaux cały czas byli o krok za ekipą z Maaseik i niemal od samego początku ustępowali im na jeden lub dwa punkty (6:8, 12:13, 14:16). Większa ilość błędów po stronie Knack Randstad oraz przebudzenie Wounembainy i Jelte Maana pomogło Noliko zbudować solidną przewagę w końcówce meczu (21:16). Do końca tego seta siatkarze trenera van Kerkhove grali uważnie i spokojnie, co pozwoliło im dowieźć przewagę do końca i wygrać 25:19.

W czwartym secie w szeregach zespołu z Roeselare na boisku od pierwszej piłki pojawił się Gertjan Claes i jak się okazało, była to świetna decyzja trenera Rousseaux. Claes już w końcówce trzeciego seta zmienił słabo grającego Dirka Westphala i pokazał się z dobrej strony. Dobra dyspozycja Claesa i nie ustępującego mu Tuerlickxa pozwoliła gospodarzom wypracować cztery punkty przewagi (6:2, 8:4), a po przerwie technicznej odskoczyć nawet na siedem oczek (11:4). Po tak fatalnym początku zespół Noliko nie był już w stanie się podnieść i starał się jedynie nie przegrać wyżej. Jak pokazał dalszy przebieg seta – nie wychodziło im to najlepiej. Słaba postawa w bloku, niska skuteczność środkowych oraz coraz mniejsza chęć do gry po stronie Noliko doprowadziła do wyniku 25:16, który przypieczętował siódme mistrzostwo Belgii dla Knack Randstad Roeselare.

Knack Randstad Roeselare – Noliko Maaseik 3:1
(25:20, 25:20, 19:25, 25:16)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Knack Randstad

Knack: Tuerlinckx (20), Paulides (9), Coolman (10), Westphal (4), Tervaportti (5), Rousseaux (8), Dejonckheere (libero) oraz Verhelst i Claes (7)
Noliko: Lorsheijd (5), Valkiers (3), Maan (9), Klinkenberg (3), Egleskalns (12), Van de Voorde (5), Derkoningen (libero) oraz Caldwell (2), Rosiers (3), Parkinson (2) i Woundembaina (6)