Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kacper Piechocki: Pokazaliśmy, że jesteśmy mocną drużyną

Kacper Piechocki: Pokazaliśmy, że jesteśmy mocną drużyną

fot. CEV

Polscy kadeci walczą w mistrzostwach Europy. Jak na razie są niepokonani, wygrali dwa pierwsze spotkania. - Cieszyliśmy się z każdego punktu i walczyliśmy o każdą piłkę do końca - powiedział libero reprezentacji Polski, Kacper Piechocki.

W drugim meczu fazy grupowej ME kadetów pokonaliście Belgów 3:0. Z wyjątkiem początku trzeciej partii dominowaliście na parkiecie w każdym elemencie.

Kacper Piechocki: – Rzeczywiście dominowaliśmy na boisku w niedzielnym spotkaniu z Belgami. Grając tak z każdym, możemy zajść daleko. Czuliśmy na boisku, że to my dyktujemy warunki gry i punkt po punkcie dążyliśmy do celu, jakim było wygranie spotkania.

Przed mistrzostwami zgodnie podkreślaliście, że drużyna z Belgii to jeden z najgroźniejszych przeciwników. W niedzielę w żaden sposób tego nie potwierdzili.Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, a rywale nie mieli nic do powiedzenia. Przed spotkaniem każdy wiedział, że może to być jeden z ważniejszych meczów grupowych, dlatego wyszliśmy bojowo nastawieni i zrobiliśmy to, co do nas należało.

Czy podczas meczu nie byliście zaskoczeni tak słabą dyspozycją przeciwnika?

Przeciwnik gra tak, jak mu się na to pozwoli. My nie daliśmy w niedzielę poszaleć rywalom. Myślę, że swoją postawą na parkiecie pokazaliśmy, że jesteśmy mocną drużyną.

Które elementy twoim zdaniem zadecydowały o niedzielnym zwycięstwie?

We wszystkich elementach zagraliśmy dobrze, dlatego myślę, że duże znaczenie na wynik końcowy miała nasza postawa na boisku. Przykładem tego może być fakt, że mimo bardzo dużej przewagi punktowej nie traciliśmy koncentracji. Cieszyliśmy się z każdego punktu i jednocześnie walczyliśmy o każdą piłkę do samego końca.

W poniedziałek zmierzycie się z Włochami. W tym meczu można się chyba spodziewać wysoko zawieszonej poprzeczki?

Tak, Włosi są mocną drużyną i to będzie kolejny ciężki mecz. Myślę, że trenerzy odpowiednio nas do niego przygotują. Natomiast my na boisku postaramy się pokazać z dobrej strony, aby po meczu móc cieszyć się z kolejnej wygranej.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved