Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja K: RC Cannes i Béziers Volley w finale ekstraklasy

Francja K: RC Cannes i Béziers Volley w finale ekstraklasy

Zespoły RC Cannes i Béziers Volley awansowały do finału francuskiej ekstraklasy kobiet. W rywalizacji do dwóch wygranych RC Cannes dwukrotnie pokonało Paris Saint Cloud, natomiast Béziers potrzebowało do awansu trzech spotkań przeciwko ASPTT Mulhouse.

Zespół RC Cannes w półfinale ekstraklasy kontynuował świetną passę z rundy zasadniczej i Pucharu Francji. W rywalizacji z Paris Saint Cloud Victoria Ravva i jej koleżanki zagrały koncertowo. W obu spotkaniach zespół z Cannes wręcz zdemolował swoje rywalki. Paryżankom nie udało się przekroczyć granicy 17 punktów w dwóch z sześciu rozegranych w sumie setów. W pozostałych RC Cannes dominowało jeszcze wyraźniej, ledwo wypuszczając swoje rywalki z dziesięciu punktów.

Paris Saint Cloud – RC Cannes 0:3
(11:25, 9:25, 17:25)

RC Cannes – Paris Saint Cloud 3:0
(25:12, 25:11, 25:17)

Zdecydowanie więcej emocji przyniósł drugi półfinał, w którym zmierzyły się Béziers Volley i ASPTT Mulhouse. Można się było jednak tego spodziewać, bowiem na zakończenie rundy zasadniczej obie ekipy dzieliło jedno miejsce w tabeli i tylko jeden punkt w końcowym podsumowaniu. W pierwszym meczu, po zaciętej walce, triumfowały siatkarki Béziers Volley. Co ciekawe, w ostatnim secie tego pojedynku doszło do niesamowicie wyrównanej gry punkt za punkt i ostatecznie padł wynik 37:35. Tydzień później, w spotkaniu rewanżowym, obraz gry wyglądał zupełnie inaczej. Pewne zwycięstwo w trzech setach odniosły siatkarki ASPTT Mulhouse, a w trzeciej partii ich postawa była tak dominująca, że doprowadziła do wysokiej wygranej 25:12. Decydujące o awansie spotkanie rozegrano następnego dnia. Okazało się, że ekipa z Mulhouse nie utrzymała nawet w połowie tak dobrej dyspozycji. Tym razem w trzech setach triumfowały zawodniczki Béziers Volley i mogły cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Béziers – ASPTT Mulhouse 3:1
(25:21, 25:27, 25:21, 37:35)

ASPTT Mulhouse – Béziers 3:0
(25:21, 25:19, 25:12)

ASPTT Mulhouse – Béziers 0:3
(15:25, 22:25, 20:25)

Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki RC Cannes, nie można nie stawiać tego zespołu w roli faworyta do złotego medalu. Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej ekipa z Cannes dwukrotnie pokonała Béziers Volley 3:0. Trzeba jednak dodać, że w tych spotkaniach nie zabrakło wyrównanych końcówek, ale zawsze zwycięsko wychodziły z nich obrończynie mistrzowskiego tytułu. Rywalizacja o złoto francuskiej ekstraklasy kobiet rozpocznie się 20 kwietnia.