Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Andrzej Warych: Rośnie nam nowe pokolenie

fot. Tomasz Tadrała

- Rośnie nam pokolenie, które w swoich kategoriach wiekowych będzie odgrywać znaczącą rolę - powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Andrzej Warych, szef wyszkolenia PZPS, jednocześnie chwaląc poziom tegorocznych mistrzostw Polski juniorek.

Andrzej Warych bardzo wysoko ocenił mecz finałowy mistrzostw Polski juniorek pomiędzy Energą Gedanią Gdańsk a Silesią Volley Mysłowice. – Był to finał godny mistrzostw Polski – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki szef wyszkolenia przy Polskim Związku Piłki Siatkowej, szczególnie chwaląc za postawę zespół z Górnego Śląska. – Wszystkie mecze z udziałem Silesii Volley stały na bardzo wysokim poziomie. Jest to zasługa zarówno dziewczyn, jak i całego sztabu szkoleniowego, bo ta drużyna rozegrała najlepsze mecze całego turnieju, a z perspektywy kilku dni imprezy nie było ich aż tak dużo. Podsumowując, w Jarosławiu nie brakowało emocji, a na koniec łez i pełni szczęścia – żartował Andrzej Warych.

Świeżo upieczone wicemistrzynie Polski obserwatorom turnieju imponowały walecznością. – Dla tych dziewczyn nie było straconych piłek. One walczyły, często nawet w beznadziejnych sytuacjach, godnie prezentując się do samego końca – chwalił juniorki Silesii Volley Warych. – Gedania może nie była zespołem aż tak walecznym, ale miała w swoich szeregach większe indywidualności. Jako całość stanowiła trudną do pokonania drużynę, aczkolwiek miała też dużo kłopotów, bowiem jako jedyny zespół na mistrzostwach Polski grała trzy mecze po 3:2 – tłumaczył.

Warych chwalił postawę mistrzyń Europy kadetek, które przyjechały nad San. – Widać, że jest to pokolenie dziewcząt, które w swoich kategoriach młodzieżowych  będzie odgrywać znaczącą rolę – wyjaśnił szef wyszkolenia, po chwili dodając: – Znajdziemy kilka, kilkanaście perspektywicznych dziewcząt, które będą uwzględniane w dalszych działaniach PZPS i w akcjach szkoleniowych. W następnych latach musimy utrzymać taki poziom organizacyjny, a dzięki temu poziom sportowy będzie jeszcze wyższy.Andrzej Warych zapytany o to, czy mistrzynie Europy kadetek to przyszłość kadry Polski, odpowiedział bez zastanowienia. – Na to najwyższy czas! (śmiech). Bardzo bym chciał, abyśmy również w seniorkach mogli zaprezentować się tak jak nasze kadetki. Z dnia na dzień to się nie stanie, ale w perspektywie 3-4 lat jest duża szansa na to, aby niektóre z tych dziewczyn pojechały do Rio de Janeiro, czego trenerowi i całemu zespołowi gorąco życzę – zakończył.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved