Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Serie A K: Pesaro i Giaveno zagrają w ćwierćfinale

Serie A K: Pesaro i Giaveno zagrają w ćwierćfinale

Sobota wyłoniła ostatnie ćwierćfinalistki Serie A kobiet. Po raz drugi ekipa Robursportu Pesaro poradziła sobie z Volleyem 2002 Bolonia, zaś atut własnego boiska pomógł awansować Bance Reale Yoyogurt Giaveno, która po porażce 1:3 w Urbino wygrała u siebie 3:0.

W dwóch pierwszych odsłonach pojedynku pomiędzy KGS-em Robursport Pesaro a Volleyem 2002 Forli Bolonia walki było jak na lekarstwo. Wysokie prowadzenie osiągane już na początku seta (8:3 w pierwszym, 8:4 w drugim) pozwalało kontrolować grę podopiecznym Andrei Pistoli niemal od pierwszej do ostatniej piłki tych dwóch partii. Natalia Brussa i jej koleżanki sporadycznie potrafiły wyprowadzać regularne akcje, a w ich poczynaniach dominował głównie chaos i nieład. Słaba skuteczność w ataku, czytelne rozegranie i niezbyt dobra gra w obronie spowodowały, że po 45 minutach Robursport miał już na koncie dwa wygrane sety po 25:18. Dopiero w partii numer trzy siatkarki Alessandro Beltramiego pokazały, że potrafią zagrać w siatkówkę na przyzwoitym poziomie. Przyczyną lepszej postawy przyjezdnych mógł być fakt, iż trener Pistola pozwolił więcej pograć trójce rezerwowych – Valpiani, Dekani i Chirichelli. Ostatecznie jednak bolonki przegrały 24:26 i potwierdziły, że w tym sezonie były zbyt słabą drużyną na ekstraklasowe progi. – Do walki w najważniejszych meczach play-off podchodzimy z pozytywnym nastawieniem, dobrą formą i techniką. Pracujemy również na siłowni i efekty tej pracy było dzisiaj widać. Teraz czekają nas trudne mecze z Nordmeccaniką Piacenza, ale jesteśmy dobrej myśli – skomentował awans do ćwierćfinału trener Robursportu, Andrea Pistola.

KGS Robursport Pesaro – Volley 2002 Forli Bolonia 3:0
(25:18, 25:18, 26:24)

Robursport: Moreno Pino (14), Gibbemeyer (4), Manzano (9), Signorile (1), Tirozzi (18), Muresan (1), De Gennaro (libero) oraz Valpiani, Lestini, Chirichella (7) i Dekani (5)
Volley 2002: Ventura (7), Stufi (8), Brussa (9), Arimattei (9), Petrucci (2), Milos (3), Minervini (libero) oraz Severi (libero), Carraro (1), Korukovets (1) i Lapi (2)

Dużo więcej emocji było w hali Pala Reale Mutua w Giaveno, gdzie Banca Reale Yoyogurt podejmowało Chateau D’Ax Urbino. Gospodynie tego meczu przegrały w Urbino 1:3, więc wygrana 3:0 umożliwiłaby im awans do kolejnej fazy rozgrywek. Widać było, że cel ten zaszczepił zespołowi trener Bruno Napolitano, ponieważ od pierwszej piłki premierowego seta Elisa Togut i jej koleżanki ostro naciskały na rywalki. Efektem tego była konsekwentnie powiększana przewaga – od 8:5 do 16:10. Tak dużej różnicy zawodniczki prowadzone przez Donato Radognę nie były w stanie zniwelować i przegrały do 21. W drugiej odsłonie role się odwróciły – to Laura Partenio wraz ze swoimi partnerkami wypracowała nawet pięciopunktową przewagę (16:11). Różnicą między obiema ekipami było jednak to, że reprezentantki Banki Reale Yoyogurt nie poddały się mimo tak niekorzystnego wyniku. Przerwy na żądanie trenera Napolitano przyniosły odpowiedni skutek, ponieważ jego siatkarki zdobyły 10 punktów przy zaledwie 3 oczkach Chateau D’Ax. Taki obrót wydarzeń na boisku podłamał przyjezdne, które przy stanie 19:21 zdołały już tylko dwukrotnie zapunktować i przegrały drugiego seta (21:25). Do trzeciej odsłony zawodniczki z Urbino podchodziły z nożem na gardle, ale dopiero w połowie seta było widać, że presja wiąże im ręce i nogi. W ataku piłek nie kończyła Lise van Hecke, pogorszyło się przyjęcie, a Stefania Dall’Igna często nie miała wyboru i musiała kierować piłkę na skrzydła, gdzie czekał podwójny blok. Coraz słabsza gra Urbino Volley, świetna dyspozycja w bloku Chiary Dall’Ory i Ludoviki Dalii – to wszystko spowodowało, że Chateau D’Ax przegrało 19:25 i pożegnało się z play-off w sezonie 2012/2013.

Banca Reale Yoyogurt Giaveno – Chateau D’Ax Urbino 3:0
(25:21, 25:21, 25:19)

Yoyogurt: Togut (14), Dall’Ora (6), Saccomani (9), Dona (9), Kauffeld (6), Dalia (4), Molinengo (libero) oraz Cacchetto, Luciani (2) i Senkowa (7)
Chateau: Negrini (8), Dugdandzić (5), van Hecke (10), Partenio (13), Dall’Igna (2), Crisanti (7), Giombetti (libero) oraz Santini (1) i Leggs (2)