Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: W Pile czas na rewanż

ORLEN Liga: W Pile czas na rewanż

Zespoły PTPS-u Piła i Pałacu Bydgoszcz w poniedziałek rozegrają rewanżowe spotkanie o miejsca 5-8 w ORLEN Lidze. W pierwszym pojedynku górą były pilanki i to one są bliżej awansu do gier o 5. miejsce w ekstraklasie.

Tuż przed pierwszym spotkaniem PTPS-u i Pałacu w zespole z Piły doszło do zmian personalnych na stanowisku trenera. Mirosława Zawieracza zastąpił Dariusz Luks, który wcześniej rozwiązał umowę z zespołem Trefla Gdańsk.

W pierwszej partii wyrównana gra toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Później na kilka punktów odskoczyły przyjezdne i mimo przerwy dla zespołu z Bydgoszczy, bez większych problemów „dowiozły” przewagę do końca (25:19). W drugim secie oglądaliśmy wyrównany początek, jednak podczas drugiej przerwy technicznej PTPS prowadził 16:13. Pałacanki zdołały jednak odrobić straty i wtedy o czas poprosił trener Luks. Rozmowa z trenerem podziałała na pilanki, które znów zdobyły kilka oczek przewagi i ostatecznie wygrały drugą partię do 21. Najbardziej nerwowy był trzeci set. PTPS prowadził w nim nawet 10:5, jednak nie utrzymał przewagi, a po walce w końcówce triumfowały pałacanki 25:23. Zdecydowanie najlepiej pilanki zaprezentowały się w czwartej odsłonie. Grały pewnie i pilnowały wyniku, dzięki czemu utrzymywały kilkupunktową przewagę. Mecz zakończyła asem serwisowym Natalia Krawulska.

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo zespół Pałacu potrafi walczyć i grać dobrą siatkówkę – powiedział po meczu nowy trener PTPS-u Piła. Dodał jednak, że we własnej hali jego zespół nie będzie miał ułatwionego zadania, więc musi zachować maksimum koncentracji.

Z kolei trener Rafał Gąsior analizował przyczyny porażki jego zespołu. – Jeśli chodzi o naszą grę, to faktycznie zagraliśmy słabiej w zagrywce i przyjęciu, co później przełożyło się na brak dokładności i błędy. Pałac nie składa jednak broni i w Pile powalczy o wyrównanie stanu rywalizacji.

Na własnym parkiecie z pewnością nadal groźne będą Tijana Malesevic, zdobywczyni 22 punktów w pierwszym meczu, a także Natalia Krawulska, która zanotowała na swoim koncie 18 oczek. Z kolei bydgoszczanki mogą liczyć na Annę Grejman, która w pierwszym pojedynku zdobyła 18 punktów, oraz Ritę Liliom, która punktowała 15 razy.

Natalia Krawulska, której as serwisowy zakończył pierwsze spotkanie, jest przekonana, że we własnej hali PTPS nie może zlekceważyć rywalek. – My wygrałyśmy cały mecz, jesteśmy z tego zadowolone, ale to jeszcze nie koniec. Wiem, że one przyjadą do Piły z chęcią wygrania, a nie podłożenia nam się, abyśmy miały już zapewnioną walkę o piąte miejsce.