Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: MKS Dąbrowa Górnicza na 5., a Barnim na 7. miejscu

MPJ: MKS Dąbrowa Górnicza na 5., a Barnim na 7. miejscu

W turnieju finałowym MP juniorek o miejsce 7. rywalizowały zespoły Barnimu Goleniów i Sandecji Nowy Sącz. Po zaciętych pięciu setach triumfował Barnim. Spotkanie o 5. pozycję było bardziej jednostronne, a zwyciężył MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie decydujące o rozstawieniu na pozycjach siódmej i ósmej było bardzo nerwowe. Już w pierwszym secie doszło do emocjonującej końcówki. W niej więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Barnimu i to one mogły cieszyć się z prowadzenia w meczu. Jednak w drugiej partii coś się zacięło w grze ekipy z Goleniowa. Zawodniczki Sandecji szybko uzyskały wysoką przewagę i kontrolowały przebieg rywalizacji. Ostatecznie zakończyły drugą odsłonę ze zwycięstwem 25:14. Remisowy stan meczu wprowadził do gry dodatkowe emocje, bowiem trzeciego seta obie ekipy chciały wygrać za wszelką cenę, co miało odzwierciedlenie w wyniku seta. Po walce na przewagi Barnim zwyciężył 26:24. W czwartej partii zespół z Goleniowa miał okazję zakończyć spotkanie, ponieważ znów doszło do wyrównanej gry w końcowej fazie. Zespół Sandecji, chociaż miał nóż na gardle, nie poddał się i doprowadził do tie-breaka. O wyniku meczu miał zatem zadecydować tie-break. W nim oba zespoły walczyły o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu. Znów doszło do walki w końcówce. Tym razem jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Barnimu i zakończyły seta wynikiem 15:13, a cały mecz 3:2.

MVP meczu: Katarzyna Głuchowska

Barnim Goleniów – Sandecja Nowy Sącz 3:2
(25:23, 14:25, 26:24, 23:25, 15:13)

Barnim:
Głuchowska (20 pkt.), Mazur (14), Wiązowska (13), Paluszkiewicz (8), Bartkiewicz (7), Świt (5), Wojtanek (3), Bladoszewska, Kaczmarek i Łach (libero)
Sandecja: Wańczyk (22 pkt.), Dyrek (17), Gądek (14), Gomułka (12), Szczygieł (8), Koszyk (5), Kiławiec (1) oraz Wojta i Cięciwa (libero)

Spotkanie decydujące o rozstawieniu na miejscach piątym i szóstym rozegrały zespoły MKS-u Dąbrowa Górnicza i MKS-u MOS Wieliczka. Zawodniczki z Małopolski nie miały zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Zagłębiankami. W każdym z setów MKS uzyskiwał kilkupunktową przewagę i kontrolował przebieg gry. MKS jedynie w drugiej odsłonie zdołał uzyskać 20 punktów, w pierwszej i trzeciej partii ich możliwości kończyły się po uzyskaniu 17 oczek.

MVP meczu: Bożena Wylężek

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS MOS Wieliczka 3:0
(25:17, 25:20, 25:17)