Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Czarni Radom w półfinale ligi

I liga M: Czarni Radom w półfinale ligi

Siatkarze RCS-u Czarnych Radom pokonali w niedzielę Kęczanina Kęty 3:1 i tym samym awansowali do rozgrywek półfinałowych I ligi. Dwa z czterech setów kończyły się dopiero po walce na przewagi, co pokazuje, jak obu zespołom zależało na zwycięstwie.

Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Po ataku Roberta Prygla radomianie wyszli na prowadzenie 5:3, a kilka minut później świetną akcje rozegrał duet Neroj – Grzechnik i było 9:7. Stopniowo Czarni zaczęli powiększać przewagę. Po ataku Gałązki ze środka radomianie prowadzili z kęczanami trzema punktami. W kolejnych akcjach prym wiedli goście. Po ataku Gałązki ze środka było 15:11, a po chwili świetnie zaatakował Gutowski i Czarni prowadzili już 17:11. Radomianie zdecydowanie kontrolowali przebieg tej partii. Atak Prygla dał radomianom przewagę 19:13. W końcówce siatkarze Czarnych nie dali odebrać sobie wysokiego prowadzenia i po ataku Gutowskiego zwyciężyli 25:17.

W drugim secie początek zdecydowanie należał do gospodarzy. Po świetnej kontrze Wawrzyńczyka Kęczanin prowadził 7:3. Wtedy jednak do głosu udało się dojść przyjezdnym. Po dwóch świetnych zagrywkach Wachnika przewaga gospodarzy stopniała do dwóch punktów (8:6). Od tej pory wynik oscylował w okolicach remisu. Po bloku Gutowskiego na Błasiaku kęczanie mieli zaledwie punkt przewagi (15:14). Po błędzie przejścia środkowej linii przez Myserę na tablicy wyników widniał remis 18:18. Końcówka tego seta była niezwykle wyrównana i zacięta. Długo żadna z drużyn nie mogła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie triumfowali gospodarze, którym zwycięstwo dał as serwisowy Mysery (29:27).

W trzecim secie początek należał do Czarnych. Po bloku Prygla na Błasiaku i Wachnika na Biegunie radomianie prowadzili 7:3. Chwilę później świetnymi zagrywkami popisał się Neroj i było już 9:3. Wtedy jednak kęczanie stopniowo zaczęli odrabiać straty. Po świetnej zagrywce Fijałka tracili już tylko dwa punkty (10:12), a po błędzie Gutowskiego był remis 13:13. Od tego momentu na boisku znów toczyła się zażarta walka punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie wyjść na prowadzenie wyższe niż dwa punkty. Znów zapowiadały się wielkie emocje w końcówce. Po ataku Gałązki ze środka Czarni mieli piłkę setową 27:26, a w kolejnej akcji punkt zdobył Gutowski i radomianie zwyciężyli 28:26.

Czwartą partię lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po ataku Prygla i ataku Bieguna w siatkę Czarni prowadzili 7:3. Radomianie starali się nie dopuścić do zmniejszenia przewagi. Udawało im się to nie tylko dzięki swojej dobrej grze, ale również dzięki błędom rywali. Po zepsutej zagrywce Fijałka goście prowadzili 12:7. Kilka minut później świetnie ze środka zaatakował Gałązka i było 16:11 dla ekipy z Radomia. Przy stanie 20:13 dla Czarnych o czas poprosił trener Kęczanina. Trzeba przyznać, że ta przerwa dobrze podziałała na gospodarzy, bowiem udało im się zmniejszyć straty do trzech punktów. Pomogły im w tym również błędy Czarnych. To jednak wszystko na co było stać w tym secie zespół z Kęt. Po bloku Wachnika na Walczykowskim radomianie zwyciężyli 25:19 i mogli cieszyć się z awansu do półfinału rozgrywek I ligi.

Kęczanin Kęty – Czarni Radom 1:3
(17:25, 29:27, 26:28, 19:25)

Kęczanin Kęty:
Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Pietraszko, Błasiak, Biegun, Mierzejewski (libero)
Czarni Radom: Neroj, Prygiel, Grzechnik, Gałązka, Gutkowski, Wachnik, Filipowicz (libero)