Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Kaczorowski: chcemy przedłużyć rywalizację z Cuprum

Paweł Kaczorowski: chcemy przedłużyć rywalizację z Cuprum

fot. archiwum

Przed trzecim spotkaniem pomiędzy Camperem Wyszków a Cuprum Mundo Lubin o szansach Campera wypowiedział się Paweł Kaczorowski. Wyszkowski przyjmujący opowiada o przyczynach porażki w Lubinie i zapowiada walkę o półfinał.

Czego według ciebie zabrakło w meczach w Lubinie?

Paweł Kaczorowski: – W meczach z Cuprum popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych w końcówkach setów, co skutecznie wykorzystali bardziej doświadczeni rywale. W pierwszym meczu, prowadząc 2-1, za szybko uwierzyliśmy w wygraną i koncentracja z początku spotkania gdzieś uciekła, wkradło się rozluźnienie i przegraliśmy. Niedzielny mecz gospodarze zagrali bardzo dobrze i byli lepsi od nas w każdym elemencie, a my zamiast skupić się na kolejnym spotkaniu, nie mogliśmy pogodzić się z sobotnią przegraną.

Do następnego meczu podchodzicie z nożem na gardle, przegrana eliminuje was z walki o medale. Czy taka presja bardziej motywuje, czy może wpływa na waszą grę negatywnie?– Nie czujemy żadnej presji. Cel postawiony nam przed sezonem osiągnęliśmy w stu procentach. Przegraliśmy dwa pierwsze spotkania play-off, ale wracamy na swoją halę i gramy przed własną publicznością. Zrobimy wszystko, aby przedłużyć rywalizację głównie dla naszych wiernych kibiców, którzy wspierali nas licznie w Lubinie i zapowiedzieli, że rozpętają piekło w Wyszkowie (uśmiech).

W Lubinie mieliście problemy w przyjęciu mocnej zagrywki gospodarzy. Teraz co prawda wystąpicie przed własną publicznością, jednak czy nie obawiasz się, że będzie jeszcze trudniej przyjmować? W końcu macie niższą halę…

– Cuprum posiada bardzo dobrą zagrywkę, którą najwięcej szkód zrobiło nam w pierwszym meczu, gdzie piłka często wpadała bezpośrednio w boisko. Znamy dobrze swoją halę, trenujemy na niej codziennie i myślę, że większe problemy z przyjęciem zagrywki będzie miał Cuprum. Niższa hala to w tym przypadku jest nasz handicap.

Na jaki element gry lubinian zwracacie szczególną uwagę w przygotowaniach?

– Szczególną uwagę w przygotowaniach zwracamy na atak rywala, czyli jak najlepsze ustawienie naszego bloku i obrony.

Jeżeli Camperowi nie uda się awansować do półfinału, wy siatkarze mimo to będziecie zadowoleni z miejsca w pierwszej ósemce?

– Przed sezonem bylibyśmy zadowoleni, wiedząc, że mamy pewną ósemkę, ale teraz… apetyt rośnie w miarę jedzenia i najpierw chcemy być w czwórce, a później zdobyć mistrzostwo ligi.

Autor wywiadu: Michał Rogalski

 

źródło: kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved