Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów gr. I: Wygrane Belgów i Słoweńców

ME kadetów gr. I: Wygrane Belgów i Słoweńców

Od zwycięstwa rozpoczęli udział w ME kadetów reprezentanci Belgii, którzy pokonali w czterech setach reprezentację Włoch. Niewiele jednak brakowało do tie-breaka. Bez problemów z kolei, 3:0, Słoweńcy rozprawili się z ekipą Bośni i Hercegowiny.

Spotkanie pomiędzy zespołami narodowymi Belgii i Włoch było najciekawszym pojedynkiem pierwszego dnia ME. Pierwszego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli Belgowie. Prowadzili 12:6, 20:14, a nawet 23:18, jednak w samej końcówce rywale odrobili kilka punktów i doszło do nerwowej walki. Mimo to zimną krew udało się zachować ekipie belgijskiej, która wygrała 25:23. W drugiej partii początkowo lepiej prezentowali się Włosi, jednak po pierwszej przerwie technicznej sześć punktów z rzędu zdobyli Belgowie, którzy następnie powiększyli przewagę do stanu 19:10, a ostatnie wygrali 25:19. Ekipa Italii rozpoczęła trzeciego seta bardzo skoncentrowana, czego efektem było zdobycie wysokiego prowadzenia i wygrana w partii 25:20. Najwięcej emocji przyniósł czwarty set. Początek był wyrównany, jednak później Włosi wyszli na kilka punktów prowadzenia. Mieli dwie piłki setowe, których nie wykorzystali. To obróciło się przeciwko nim. W grze na przewagi lepsi byli Belgowie, którzy triumfowali 26:24, a w całym meczu 3:1.

W zespole Italii najwięcej punktów zdobył Milan Sebastiano – 17, natomiast w ekipie belgijskiej 15 oczek zapisał na swoim koncie Jonas Colson.

Belgia – Włochy 3:1
(25:23, 25:19, 20:25, 26:24)

Zdecydowanie bardziej jednostronne było spotkanie pomiędzy Bośnią i Hercegowiną oraz Słowenią. Słoweńcy potrzebowali do zwycięstwa jedynie 73 minut. W pierwszych dwóch partiach ekipa z Bośni i Hercegowiny nie miała nic do powiedzenia. Słoweńcy błyskawicznie zdobywali wysoką przewagę, co zaowocowało wygranymi do 13 i 15. Trzeci set to inna historia, choć wydawało się, że ekipa słoweńska wygra go równie łatwo. Prowadziła już bowiem 7:1 i 11:4. Wtedy jednak do walki ruszyli Bośniacy. Pięć punktów z rzędu Dušana Kuzmanovica zmniejszyło ich straty do stanu 9:11. W końcówce ekipa Bośni i Hercegowiny wyszła nawet na prowadzenie 22:19. Mimo to nie udało im się rozstrzygnąć seta na swoją korzyść, a z wygranej cieszyła się drużyna słoweńska. W zespole Słowenii najlepsi byli tego dnia Primož Vidmar, zdobywaca 14 punktów, a także Toncek Stern, który zanotował 13 oczek.

Bośnia i Hercegowina – Słowenia 0:3
(13:25, 15:25, 23:25)