Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza bitwa w wojnie o ORLEN Ligę dla Chemika

I liga K: Pierwsza bitwa w wojnie o ORLEN Ligę dla Chemika

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki i Chemika Police rozpoczęły w sobotę walkę o ORLEN Ligę. Pierwszy mecz w trzech setach wygrały policzanki, ale wbrew pozorom było to zacięte widowisko. Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę.

Mecz od udanego ataku rozpoczęła Katarzyna Mróz, gra jednak toczyła się punkt za punkt, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Kiedy jednak pomyliły się siatkarki Jedynki, na tablicy było 4:2 dla Chemika. Na dalszy odskok nie pozwoliła Agata Babicz, kończąc atak, a po bloku na Justynie Raczyńskiej było już 4:4. Gra dalej toczyła się punkt za punkt. ale w pewnym momencie Chemik wrzucił wyższy bieg i odskoczył na kilka oczek (12:9). Kiedy zablokowana została Tamara Kaliszuk, było 17:13 i natychmiast Mariusz Bujek wprowadził do gry Karolinę Michalkiewicz. Chemik Police zdawał się kontrolować przebieg tej partii, po nieporozumieniu na linii Wilk – Kwiatkowska było 21:16. Jedynka jednak zaczęła rozpaczliwie gonić wynik, kiedy Vesna Jovanović wyrzuciła piłkę w aut, było 23:21, ale udana akcja Justyny Raczyńskiej dała piłkę setową. Przy stanie 24:22 Mariusz Wiktorowicz poprosił o czas, po którym Jedynka popełniła błąd i sędzia odgwizdał koniec seta.

Gospodynie dobrze rozpoczęły seta numer dwa, między innymi po ataku Marleny Mieszały było już 2:0. Pierwszy punkt dla Chemika Police zdobyła Izabela Kowalińska, ale w szeregach tego zespołu zaczęły mnożyć się błędy i było 5:1 dla ekipy Mariusza Bujka. Błąd Tamary Kaliszuk, udany blok Chemika oraz ataki Raczyńskiej i Kowalińskiej pozwoliły policzankom wyrównać na 6:6, a po dobrych zagrywkach Vesny Jovanović było już 11:7 dla przyjezdnych. Nie pomógł nawet czas, o który Mariusz Bujek poprosił przy stanie 10:7. Policzanki cały czas utrzymywały swoją przewagę i przy stanie 17:13 o drugi czas poprosił szkoleniowiec Jedynki. Kiedy jednak błąd popełniła Karolina Michalkiewicz, na tablicy było już 19:14 i wydawało się, że będzie to pewne zwycięstwo Chemika w tym secie. Aleksandrowianki jednak, podobnie jak w partii poprzedniej, zaczęły gonić wynik i po bloku na Justynie Raczyńskiej było już tylko 23:20. Punkt z ataku, a następnie zagrywki autorstwa Vesny Jovanović sprawiły jednak, że to Chemik prowadził w tym meczu 2:0.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły miejscowe. Po dobrej akcji w ataku i dobrych zagrywkach Karoliny Michalkiewicz Jedynka prowadziła już 4:1. Po ataku Izabeli Kowalińskiej i błędzie Michalkiewicz było już jednak tylko 4:3, ale kilka minut później o czas poprosił Mariusz Wiktorowicz, bowiem tablica pokazywała wynik 7:4 dla gospodyń. Przyjezdne jednak starały się odrabiać straty. Przy zagrywce Justyny Raczyńskiej siatkarkom z Aleksandrowa Łódzkiego nie udało się rozegrać dobrych akcji i to Chemik prowadził 10:9, a po ataku Izabeli Kowalińskiej było już 13:11. Jedynka natychmiast doprowadziła do remisu, ale dwie kolejne akcje wygrały policzanki. Kolejny remis był po asie serwisowym Ewy Kwiatkowskiej (15:15). Policzanki jednak zbudowały sobie przewagę, przy stanie 18:16 o czas poprosił Mariusz Bujek, ale po nieudanym ataku Michalkiewicz zrobiło się 19:16. Kiedy asa serwisowego zaprezentowała Justyna Raczyńska, na tablicy było już 21:17 i Mariusz Bujek znowu zawołał swoje podopieczne do siebie. Po przerwie dobrze zadziałał blok Jedynki, o czym przekonały się m.in. Katarzyna Mróz i Izabela Kowalińska i zrobiło się 22:22. Kolejne dwie akcje zakończyła jednak Vesna Jovanović (24:22), a zaraz potem ostatnia piłka w tym meczu należała do Joanny Mirek.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Chemik Police 0:3
(22:25, 20:25, 22:25)

Stan rywalizacji play-off 1:0 dla Chemika