Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adam Grabowski: Przestrzegam przed zbytnim optymizem

Adam Grabowski: Przestrzegam przed zbytnim optymizem

fot. archiwum

Atom Trefl Sopot po zwycięstwie 3:1 nad ekipą z Muszyny jest o krok od gry w finale ORLEN Ligi. - Zapomniałem już o pierwszym meczu i koncentruję się na kolejnym spotkaniu z Muszynianką - powiedział trener Trefla Adam Grabowski.

Przyjezdne jedynie w wygranym pierwszym secie oraz do połowy drugiego nawiązywały wyrównaną grę, potem dominacja Trefla nie podlegała żadnej dyskusji i to ekipa znad Bałtyku mogła cieszyć się ze zwycięstwa. – Nie wiem, z czego wynikała ta postawa. Zaczęłyśmy mecz, kiwając i robiąc siatkarskie głupoty na boisku, a z takim przeciwnikiem nie da się wygrać, wstrzymując rękę. Drugiego seta zaczęłyśmy bardziej walecznie, z emocjonującą końcówką, a w kolejnych partiach zagrałyśmy tak, jak umiemy najlepiej, na naszym stałym poziomie – komentowała mecz kapitan sopocianek Izabela Bełcik.

Poirytowany postawą swoich podopiecznych był trener „mineralnych”. – Rzadko mi się zdarza to mówić, ale jestem zażenowany. Nasza gra wyglądała tak, jakbyśmy grali o 7. czy 8. miejsce w lidze. Spodziewałem się, że dziewczyny w grze o finał będą grać do ostatniej piłki i walczyć. Tymczasem niefrasobliwie popełniły 30 błędów własnych. Być może wynika to z nadmiernych chęci, ale tak duża ich liczba u tak doświadczonych zawodniczek jest czymś dziwnym. Wszyscy wierzymy jednak, że umiemy odwrócić losy tej rywalizacji i zagrać piąty mecz w Muszynie – podsumował spotkanie Bogdan Serwiński. Z kolei trener Adam Grabowski tonował optymistyczne nastroje. – Bardzo cieszę się z wygranej, ale nikt z tej pary nie awansował jeszcze do finału. Przestrzegam przed hurraoptymizmem. Wiemy, z kim i o co gramy, musimy się więc zmobilizować i skoncentrować przed jutrzejszym meczem. Jak wspomniałem, wygrana mnie cieszy, ale myślami jestem już przy sobocie – zakończył szkoleniowiec Trefla.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved