Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Piątkowe spotkania kończą rundę grupową

MPJ: Piątkowe spotkania kończą rundę grupową

W spotkaniach gr. A padły dwa wyniki 3:0. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie dały szans wieliczankom, natomiast Pałac Bydgoszcz pokonał Spartę Warszawa. W grupie B aspiracje medalowe potwierdziła Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice i Gedania Gdańsk.

Pierwsze na boisko wybiegły dziś zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza i MKS-u MOS Wieliczka. Obie drużyny walczyły już tylko o przysłowiową pietruszkę, bowiem pewny awans z grupy A wywalczyły już wcześniej warszawianki i bydgoszczanki. Mecz MKS-u i MOS-u rozpoczęła wyrówna gra, a tak naprawdę dopiero od połowy partii dąbrowianki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Nie pomogły rady trenera Janeczka, który próbował ustawić grę swojego zespołu, ale też wybić z uderzenia rywalki (10:8, 12:8, 18:9). Do samego końca dąbrowski zespół pewnie przewodził grze i wygrał do 18. Sytuacja zmieniła się w kolejnej odsłonie. Siatkarki z Wieliczki poprawiły swoją skuteczność w ataku, wzmocniły też zagrywkę oraz lepiej zaczęły spisywać się w przyjęciu. Przez długi czas przewodziły stawce. Dąbrowianki w decydującym momencie wykorzystały swoje szanse, przejęły prowadzenie i ponownie triumfowały. Również w trzecim secie wieliczanki lepiej spisywały się na jego początku, a dokładniej do połowy, kiedy to kilka nieskończonych akcji zemściło się zagraniami przeciwniczek z Dąbrowy Górniczej. Te załapały wiatr w żagle i nie oddały już inicjatywy do samego końca, wygrywając w secie 25:19.

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS MOS Wieliczka 3:0
(25:18, 25:19, 25:18)

Hitem dzisiejszych zmagań mistrzostw Polski juniorek miał być mecz dwóch drużyn aspirujących do zdobycia złotego medalu – Pałacu Bydgoszcz i Sparty Warszawa. Spodziewaliśmy się nawet pięciosetowego pojedynku, tymczasem pałacanki zwyciężyły 3:0 i zajęły w tabeli grupy A pierwsze miejsce. W pierwszym secie dość długo trwała zacięta walka. Obie drużyny utrzymywały wysoki poziom gry i dopiero w końcówce bydgoszczanki wyszły na kilkupunktową przewagę, którą "dowiozły" do końca. Zupełnie inaczej wyglądał obraz meczu w drugim secie. Spartanki nie umiały znaleźć sposobu na zatrzymanie świetnie grających rywalek. W końcu trener Jacek Pasiński postanowił wprowadzić na boisko zmienniczki, a jego zespół przegrał drugą partię do 13. Trzeciego seta lepiej rozpoczęły warszawianki, które utrzymywały prowadzenie niemal do samej końcówki. Juniorki Pałacu pokazały jednak, że nerwy mają z żelaza. Doprowadziły do remisu i konsekwentnie dążyły do zakończenia meczu w trzech setach. Udało im się to po grze na przewagi. Spotkanie zakończyła asem serwisowym Paulina Głaz (27:25).

Pałac Bydgoszcz – Sparta Warszawa 3:0
(25:21, 25:13, 27:25)

Grupa B rozpoczęła rywalizację w godzinach popołudniowych. Pierwszy mecz został rozegrany mecz pomiędzy Barnimem Goleniów i Silesią Volley MOSiR/Sokół Mysłowice. Siatkarki z województwa śląskiego w czwartek przegrały 2:3 z Gedanią Gdańsk, więc w ostatnim dniu rozgrywek grupowych nie zamierzały odpuszczać. W pierwszym secie prym na boisku wiodły mysłowiczanki, które nie pozwoliły rywalkom ani razu objąć prowadzenia. Efekt? Wygrana 25:18. Drugą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęły siatkarki z Goleniowa, jednak ich przewaga szybko stopniała, a kontrolę nad grą przejęły silesianki. Chociaż przebieg gry był w tej partii bardziej wyrównany, to jednak ekipa z Mysłowic pilnowała wyniku i ostatecznie wygrała 25:20. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym dość długo toczyła się walka punkt za punkt. Od stanu 13:13 coraz lepiej grało się siatkarkom z Goleniowa, które osiągnęły przewagę 17:13. Mysłowiczanki jednak nie odpuściły i akcja po akcji odrabiały straty. Po asie serwisowym Angeliki Szostok było po 18. Mimo to zawodniczkom Barnimu udało się zachować zimną krew i ponownie zdobyły przewagę, a następnie doprowadziły do zwycięstwa 25:20. To jednak było wszystko, na co było stać ekipę z Goleniowa. W czwartej odsłonie dominowały zawodniczki Silesii. Ich przewaga była tak duża, że set zakończył się wynikiem 25:9 dla mysłowiczanek.

Barnim Goleniów – Silesia Volley 1:3
(18:25, 20:25, 25:20, 9:25)

To było spotkanie o wejście do strefy medalowej. Zwycięstwo 3:0 lub 3:1 premiowało Sandecję, pozostałe wyniki były korzystne dla Gedanii. Siatkarki z Nowego Sącza lepiej rozpoczęły spotkanie, szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie. Jednak zawodniczki Sandecji pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji, co wykorzystały gdańszczanki, które obroniły aż 5 piłek setowych. W nerwowej końcówce najwięcej zimnej krwi zachowała Aleksandra Wańczyk i Sandecja wygrała 27:25. Tylko na początku drugiej partii walka była wyrównana, potem siatkarki Gedanii narzuciły swój styl gry, w czym duża zasługa Alicji Wójcik . Nowosądeczanki zaczęły popełniać proste błędy w ataku i na przyjęciu. Partię zakończyła Paulina Majkowska (25:17). Już wtedy było pewne, że Sandecja nie zagra o medale, ale siatkarki nie poddały się i walczyły o zwycięstwo. Tymczasem gdańszczanki były myślami w szatni, stąd porażka 16:25. Tie-break należał do podopiecznych Witolda Jagły, które szybko objęły prowadzenie 6:1. Przy zmianie stron było 8:4 dla siatkarek Gedanii i obraz gry nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się asem serwisowym zawodniczki z Gdańska (15:7).

Gedania Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz 3:2
(25:27, 25:15, 25:17, 16:25, 15:7)