Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rita Liliom: Jeśli zespół potrzebuje mnie w ataku, to tam gram

Rita Liliom: Jeśli zespół potrzebuje mnie w ataku, to tam gram

fot. Cezary Makarewicz

Pojedynek z PTPS-em Piła bydgoszczanki przegrały 1:3. - Musimy zagrywać bardziej agresywnie i ustabilizować przyjęcie. To dwa elementy, nad którymi koniecznie trzeba popracować - oceniła Rita Liliom przed kolejnym etapem walki o miejsca 5-8.

Nie był to dla was najlepszy początek serii spotkań. Czego spodziewałyście się przed tym meczem? I co w waszym zespole zawiodło?

Rita Liliom: Nie wiem, jak odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ przez ostatnich parę tygodni trenowałyśmy naprawdę solidnie. Z Muszyną grałyśmy w gruncie rzeczy bardzo dobrze i myślałam, że będziemy potrafiły to podtrzymać. Dziś jednak coś się stało – i nie zdołałyśmy tego zrobić. Nie podołałyśmy w przyjęciu, nie kończyłyśmy ataków. Rywalki broniły naprawdę skutecznie. Musimy więc popracować nad radzeniem sobie z ich defensywą, nad sposobami naszego ataku wobec ich obrony. Mam nadzieję, że w Pile będzie z naszej strony lepiej.

Po kontuzji Zuzanny Czyżnielewskiej zmieniłaś pozycję. Jak czujesz się w roli atakującej?– To niemała zmiana, bo zazwyczaj nie gram na prawym skrzydle. Mam w pewnym sensie mniej pracy, gdyż nie przyjmuję. Jeśli jednak drużyna potrzebuje mnie akurat na tej pozycji, to tam jestem. Staram się dać z siebie to, co najlepsze. Oby następnym razem lepiej nam się powiodło.

Co musicie poprawić w swojej grze, by była ona w Pile lepsza?

Nie serwowałyśmy tak, jak zwykle. Musimy zagrywać znacznie bardziej agresywnie. Sądzę, że trzeba ustabilizować przyjęcie. Gdy uda się nam to wykonać, będzie dobrze. Ale to są dwa elementy, nad którymi w sposób oczywisty musimy popracować.

Wygrałyście trzecią partię, a co stało się w czwartej, przegranej przez was do siedemnastu? Jaka była przyczyna takiego wyniku?

Nie jestem pewna. To chyba było tak, że myślałyśmy już, że damy radę, ale coś się znowu „zacinało” i po prostu nie potrafiłyśmy kończyć tego, co zaczynałyśmy. Grałyśmy coraz lepiej i lepiej, a później przytrafiał się nam jakiś głupi błąd i wszystko traciłyśmy.

W czym może tkwić wasza szansa na pokonanie przeciwniczek z Piły? Jakie słabości w ich zespole będziecie się starały wykorzystać?

Ich przyjęcie, które w dzisiejszym meczu było bardzo dobre, ale zazwyczaj takie nie jest. Zwłaszcza gdy my serwujemy tak jak zwykle. Mam zatem nadzieję, że sięgniemy po naszą dobrą zagrywkę i zrobimy nią więcej szkód niż w tym spotkaniu (uśmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved