Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Zwycięstwa faworytek na inaugurację turnieju

MPJ: Zwycięstwa faworytek na inaugurację turnieju

Dziś w Jarosławiu rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorek. Na inaugurację turnieju obeszło się bez niespodzianek. W grupie A zwycięstwo odniosła Sparta Warszawa oraz Pałac Bydgoszcz. W grupie B triumfowała Silesia Volley oraz Gedania Gdańsk.

Grupa A

W pierwszym spotkaniu turnieju Sparta Warszawa pokonała 3:1 MOS Wieliczka. Nerwy w premierowej odsłonie szybciej okiełznały warszawianki, które w dużej mierze dzięki mocnej zagrywce odrzuciły rywalki od siatki. Wypracowaną przewagę pewnie dowiozły do końca pierwszego seta. W drugiej partii początkowo kilkupunktową przewagę osiągnęły wieliczanki, ale z biegiem czasu ponownie inicjatywę na boisku zaczęły przejmować siatkarki Sparty. W trzeciej odsłonie przebudził się zespół z Wieliczki. Szybko odskoczył od przeciwniczek na kilka oczek i kontrolował boiskowe wydarzenia do końca tej części meczu. Jednak w kolejnej partii wszystko wróciło do normy, faworytki uporządkowały swoją grę, w efekcie czego zasłużenie zwyciężyły 3:1.

Sparta Warszawa – MKS MOS Wieliczka 3:1
(25:19, 25:20, 17:25, 25:20)

Zdecydowanie mniej emocji było w starciu Pałacu Bydgoszcz z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Siatkarki znad Brdy są jednym z faworytów do końcowego triumfu, dlatego nie ma się co dziwić, że turniej rozpoczęły z dużym animuszem. Już w premierowej odsłonie nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kto jest lepszy, chociaż w tej części spotkania dąbrowianki i tak toczyły dość wyrównaną walkę z bydgoszczankami. W kolejnych odsłonach zawodniczki Pałacu poprawiły grę blokiem, zwiększyły skuteczność w zagrywce oraz na kontrze, przez co gładko rozstrzygnęły na swoją korzyść drugiego oraz trzeciego seta, czym potwierdziły swoje medalowe aspiracje.

Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:21, 25:15, 25:18)

W trzecim spotkaniu pierwszego dnia turnieju doszło do pewnej niespodzianki, bowiem Sandecja Nowy Sącz gładko przegrała z Silesią Volley. Mimo że nowosądeczanki wygrały turniej półfinałowy, to w spotkaniu z Silesią nie miały za wiele do powiedzenia. Jedynie na początku drugiego seta wyszły na prowadzenie 6:2, ale rywalki szybko doprowadziły do remisu, a następnie przejęły inicjatywę na boisku. Ostatecznie w tej części spotkania Sandecji udało się zgromadzić na swoim koncie 19 oczek. w pozostałych dwóch setach przewaga Silesii była jeszcze bardziej widoczna. Dzisiejszym zwycięstwem mysłowiczanki zgłosiły akces do walki o medale.

Sandecja Nowy Sącz – Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 0:3
(14:25, 19:25, 15:25)

W ostatnim dzisiejszym pojedynku Gedania Gdańsk mierzyła się z Barnimem Goleniów. Siatkarki z Pomorza były zdecydowanymi faworytkami spotkania, ale zachodniopomorskie rywalki postawiły im dość wysoko poprzeczkę, szczególnie w dwóch pierwszych setach. Walka w nich długimi fragmentami toczyła się cios za cios, a drużyna z Pomorza okazywała się lepsza dopiero w końcówkach. Z kolei w trzeciej odsłonie uwidoczniła się już wyraźniejsza przewaga Gedanii, dzięki czemu pomorska ekipa zwyciężyła 3:0.

Barnim Goleniów – Gedania Gdańsk 0:3
(23:25, 21:25, 14:25)