Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: Kluczowym elementem będzie doświadczenie

Justyna Raczyńska: Kluczowym elementem będzie doświadczenie

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Chemika Police przygotowują się do rozpoczynającej się w najbliższy weekend rywalizacji z Jedynką Aleksandrów Łódzki o awans do ORLEN Ligi. - Wyjdziemy zmotywowane i zrobimy swoje - zapowiada Justyna Raczyńska.

Przed meczem w Krakowie wyrażałyście głębokie nadzieje, że rozegracie tam jeden mecz i tak się stało. Nie było to jednak łatwe spotkanie, zakończyło się dopiero w tie-breaku. Twoim zdaniem, przy waszym prowadzeniu 2:0 to krakowianki zaczęły grać lepiej, czy to jednak w waszej grze coś się zacięło?

Justyna Raczyńska: Każda z nas była bardzo zmobilizowana, aby rozegrać w Krakowie tylko jedno spotkanie, żebyśmy miały spokojne głowy już w sobotę. Wydaje mi się, że w trzecim i czwartym secie krakowianki zaczęły podbijać więcej piłek w obronie i skutecznie kończyły kontrataki. Nam zdarzył się przestój i przeciwniczki dobrze to wykorzystały.

Jak to zwykle u was bywa, zagrałyście zespołowo, praktycznie każda z zawodniczek miała na boisku swój niemały wkład w końcowy sukces. Czy to był klucz do zwycięstwa?Wszystkie wkładamy w sukces czy nawet we wcześniejsze porażki swoją cegiełkę. Z meczu na mecz widać nasze coraz większe zgranie, ponieważ lepiej się już rozumiemy zarówno na boisku, jak i poza nim.

Teraz przed wami już tylko decydująca walka z Jedynką Aleksandrów Łódzki o ORLEN Ligę. Co twoim zdaniem może się okazać kluczowe w przebiegu całej rywalizacji?

W meczu o tak wysoką stawkę kluczowym elementem będzie przede wszystkim doświadczenie oraz zachowanie zimnej krwi w trudnych momentach i konsekwentne realizowanie nałożonej przez sztab szkoleniowy taktyki.

Jedynka zaczyna meczami u siebie. Czy twoim zdaniem atut własnej hali ma tutaj jakiekolwiek znaczenie?

Na pewno zawsze łatwiej gra się u siebie w hali. Jedynka ma specyficzną halę, ale my już tam raz wygrałyśmy i chcemy to powtórzyć. Wyjdziemy zmotywowane i zrobimy swoje.

Czy przygotowania do meczów finałowych w jakimś stopniu różnią się od tych wcześniejszych, np. od meczów fazy zasadniczej?

W każdym tygodniu przygotowujemy się pod danego przeciwnika i w tym przypadku również tak będzie.

I jeszcze na koniec słowo o kibicach. Słyszałam, że spora grupa wybiera się do Aleksandrowa, a w kolejnym tygodniu hala na Siedleckiej będzie zapewne wypełniona po brzegi. Takie wsparcie pomaga?

Zawsze wsparcie siódmego zawodnika pomaga (uśmiech), a szczególnie naszych wspaniałych kibiców, którzy żeby móc wspomóc swoją drużynę, przemierzają całą Polskę. To daje nam dodatkowego kopa i na wyjazdowych meczach gra nam się łatwiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved