Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Kluczową rolę odegra determinacja i wola walki

Bogdan Serwiński: Kluczową rolę odegra determinacja i wola walki

fot. topvolley.ch

Wicemistrzynie Polski były faworytkami półfinału z Atomem Treflem Sopot. Po meczach w Muszynie tylko remisują i to rywalki są w komfortowej sytuacji, bo gra przenosi się do ich hali. - Sopocianki pokazały, że są bardzo mocne - uważa Bogdan Serwiński.

Atom Trefl u siebie pewnie wysoko zawiesi poprzeczkę.

Bogdan Serwiński: – W pierwszej części sezonu rywalki zajęły czwarte miejsce i wielu nie dawało im szans na powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu. Sopocianki pokazały jednak, że są bardzo mocne, zwłaszcza po tym, jak dołączyła do nich Rachel Rourke. Spodziewaliśmy się trudnych meczów, bo oba zespoły mają wyrównane kadry i nasze przewidywania się sprawdziły.

Często decydowała nie dobra gra rywalek, tylko wasza niefrasobliwość. W drugim meczu parę razy straciliście kilkupunktową przewagę.Siatkówka to gra błędów i takie rzeczy, niestety, zdarzają się. Najgorszy był początek tie-breaka. Potem udało nam się wprawdzie wyrównać (11:11), ale w piątym secie często bywa tak, że zespół, który goni, przegrywa końcówkę.

Po pierwszym meczu trener Atomu Adam Grabowski mówił zawodniczkom, że muszą lepiej grać blokiem i ten element zdecydował o waszej porażce w niedzielę. Co musi poprawić Bank BPS Muszynianka?

To zabawne, bo ja przed tamtym spotkaniem uczulałem zawodniczki, by lepiej przyjmowały i zagrywały. Statystycznie drużyna faktycznie była lepsza pod tym względem, ale to było za mało na Atom. W Sopocie musimy uniknąć własnych błędów, a kluczową rolę odegra determinacja i wola walki.

Rozmawiał: Piotr Krukowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved