Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Stępień: Nie było łatwo

Wojciech Stępień: Nie było łatwo

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu fazy play-off I ligi mężczyzn Czarni Radom pokonali Kęczanina Kęty 3:0. - Nie było łatwo, rywal był wymagający i grał bardzo ambitnie - skomentował spotkanie Wojciech Stępień, szkoleniowiec radomian.

Wszyscy w ekipie Czarnych spodziewali się trudnych meczów w rywalizacji z Kęczaninem Kęty. Pierwszy pojedynek radomianie wygrali bez straty seta, choć trener Stępień przyznaje, że nie było to łatwe. – Zwycięstwo na pewno cieszy. Zrobiliśmy pierwszy krok w tej fazie play-off. Nie było łatwo, rywal był wymagający i grał bardzo ambitnie. Zresztą nasze poprzednie spotkania z Kętami mogły wskazywać na to, że to będzie ciężki mecz i tak było.

Szkoleniowiec Czarnych odniósł się także do nastrojów w zespole po kontuzji Kacpra Gonciarza.Brak Kacpra Gonciarza to na pewno jakiś dyskomfort psychiczny dla nas, bo gdyby coś się stało Bartkowi Nerojowi, to nie mamy zmiennika i ciężko powiedzieć, jak by to potem wyglądało. W każdym razie Bartek od początku sezonu gwarantuje naprawdę dobrą grę i liczyliśmy, że również w tym meczu dobrze się zaprezentuje i tak też się stało.

Trener Kęczanina Kęty, Marek Błasiak, uznał brak gry blokiem za jedną z głównych przyczyn porażki. – Graliśmy słabo blokiem, dlatego nie byliśmy w stanie „ugryźć” dzisiaj Czarnych i myślę, że to w dużej mierze zadecydowało. W zagrywce i przyjęciu obie drużyny prezentowały się porównywalnie. Na siatce też nie byliśmy złym zespołem – podsumował.Szkoleniowiec kęczan szczególnie wyróżnił Roberta Prygla, z którego doświadczenia czerpią młodsi zawodnicy. – Dużą rolę w siatkówce odgrywa głowa. Nie tylko siłownia, taktyka i technika, ale przede wszystkim głowa. W tej dyscyplinie trzeba mieć szybkie spojrzenie, analiza boiskowych wydarzeń musi następować błyskawicznie i to u Roberta ciągle jest. Należy brać przykład z takich zawodników jak on, patrzeć jak się odnaleźć na boisku, jak atakować, kiedy kiwnąć, a kiedy wybrać prostą czy przekątną. To bardzo dobry materiał szkoleniowy dla nas.

źródło: cozadzien.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved