Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: O brąz na wagę złota

PlusLiga: O brąz na wagę złota

fot. archiwum

W rywalizacji o najniższy stopień podium spotkają się lider oraz wicelider PlusLigi po rundzie zasadniczej. Walkę o brąz Delecta i Jastrzębski Węgiel zainaugurują w poniedziałek w Bydgoszczy. Przewidzieć rezultat tych starć nie jest łatwo.

– W tym sezonie graliśmy z siatkarzami z Bydgoszczy dwukrotnie i za każdym razem były to pojedynki pięciosetowe. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów, co chyba najlepiej obrazuje niewielkie różnice w poziomach gry obu drużyn – zauważył Michał Kubiak. Trudno się z tym nie zgodzić, a jeszcze trudniej wskazać faworyta rywalizacji o najniższy stopień podium.

Okrzyknięta rewelacją tegorocznych rozgrywek Delecta ma za sobą emocjonującą i zaciętą, przegraną ostatecznie w czterech meczach walkę o finał PlusLigi z Resovią Rzeszów. O ile przed sezonem dla wielu nieprawdopodobny byłby sam udział ekipy znad Brdy w półfinale, o tyle bydgoszczanie zdążyli już niejednokrotnie udowodnić, że nie znaleźli się w nim przypadkowo. – Pozostaje nam gra o trzecie miejsce. Ten wynik przed sezonem każdy z nas brałby w ciemno, ale teraz musimy zrobić wszystko, żeby zakończyć ten sezon sukcesem, czyli zdobyciem brązowego medalu, bo stać nas na to – zapewnił po ostatnim pojedynku na Podpromiu Wojciech Jurkiewicz. Jeżeli zdobędziemy medal, to na pewno będzie smakował on jak złoto – stwierdził natomiast Andrzej Wrona.

Wynikiem 1:3 zakończyli półfinałowe zmagania także siatkarze z Jastrzębia-Zdroju. Również w ich rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle nie brakowało walki, choć obraz gry był bardziej zmienny. Jastrzębianie szczególnie bliscy przedłużenia szans na awans do finału byli w pierwszym z wyjazdowych meczów. Drużyna Lorenzo Bernardiego prowadziła już 2:0, musiała jednak uznać wyższość gospodarzy w tie-breaku. – Wówczas mieliśmy ogromną szansę na wygraną, ale niestety nie potrafiliśmy pójść za ciosem – przyznał Michał Łasko. Kolejne spotkanie, bardziej jednostronne, pozwoliło już na zwycięstwo w całej rywalizacji podopiecznym Daniela Castellaniego. – Nie możemy rozpamiętywać tej porażki, gdyż teraz czeka nas dalsza walka, tym razem o brązowe medale – dodał atakujący.W pierwszym meczu w Kędzierzynie-Koźlu kontuzji doznał Michał Kubiak, który jest ważnym ogniwem jastrzębskiego kolektywu. Drugi pojedynek przyjmujący śląskiej ekipy obserwował z trybun. Mimo że z powodzeniem zastąpili go Matteo Martino i Radosław Zbierski, energia o jaką Kubiak wzbogaca atmosferę panującą w drużynie może okazać się teraz równie ważna, co uzupełnienie siły ofensywnej zespołu trenera Bernardiego. Ta opiera się w dużej mierze na grze Michała Łasko i z pewnością wiele będzie zależało od dyspozycji kapitana Jastrzębskiego Węgla. Siłą jastrzębskiej drużyny mogą okazać się personalia.

Na korzyść bydgoszczan przemawia świetna postawa w obronie praktycznie każdego z zawodników. Obok Michała Dębca, skutecznie grają w niej Stephane Antiga oraz Michał Masny, będący wyraźnie w wysokiej formie. Dobrze spisuje się także Dawid Konarski, mimo to w dynamicznym ataku ze skrzydeł przewagę wydają się mieć jastrzębianie. Na przestrzeni całego sezonu, obie drużyny brylowały w bloku, dysponują ponadto skutecznym atakiem ze środka. Dużą rolę może odegrać zagrywka. Podczas gdy dla „pomarańczowych” charakterystyczny jest mocny serwis z wyskoku, większość siatkarzy Delecty wykonuje zagrywkę typu float. Patrząc w statystyki, trudno przewidzieć, która strategia okaże się bardziej skuteczna. Oba spotkania pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Delectą Bydgoszcz w fazie zasadniczej zakończyły się triumfem gospodarzy. Własna hala na pewno będzie więc atutem, w pierwszej kolejności bydgoszczan, bowiem to oni rozpoczną „u siebie”.

Z jakim rezultatem rywalizacja o brąz przeniesie się na Śląsk? Czy któraś z drużyn zdoła wypracować w dwóch pierwszych meczach znaczącą przewagę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w poniedziałek i wtorek. Każde ze spotkań w bydgoskiej „Łuczniczce” rozpocznie się o godzinie 18.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved