Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: AZS Białystok żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową

ORLEN Liga: AZS Białystok żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową

Po zaciętym pojedynku zespół z Legionowa pokonał AZS Białystok 3:2. Czwarta wygrana podopiecznych Jolanty Studziennej oznacza, że siatkarki Legionovii czeka walka w barażach o utrzymanie. Ekipa z Podlasia żegna się natomiast z ORLEN Ligą.

Premierową odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które bardzo szybko wypracowały sobie aż ośmiopunktową przewagę (6:13). Gospodynie starały się nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, jednak w ich grze wciąż widać było sporo nerwowości. Ekipa z Legionowa w dalszej części seta kontrolowała wynik i konsekwentnie zmierzała w kierunku zwycięstwa (17:11). Pierwsza partia padła łupem ekipy z Mazowsza, która pewnie zwyciężyła 25:16.

Rozdrażnione porażką w poprzednim secie akademiczki z Podlasia zdecydowanie lepiej wystartowały w drugiej partii. Na pierwszej przerwie technicznej mogły pochwalić się aż czteropunktową przewagą (8:4). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, co sprawiło, że na prowadzeniu cały czas znajdował się zespół z Białegostoku (16:12). Siatkarki z Legionowa starały się jeszcze przed samą końcówką odwrócić losy tej partii – udało im się zniwelować straty do dwóch „oczek” (21:19). Do głosu wróciły jednak gospodynie, które nie pozwoliły swoim rywalkom w pełni rozwinąć skrzydeł i tym samym zwyciężyły 25:22.

Będące na wyraźnej fali siatkarki z Białegostoku równie dobrze rozpoczęły trzecią partię. Pięciopunktowa przewaga zwiastowała, że ekipa z Podlasia zamierza pójść za ciosem (7:2). Tuż przed drugą przerwą techniczną do walki poderwały się jednak rywalki. Pomimo czteropunktowej straty (10:14) zdołały one nie tylko doprowadzić do remisu, ale także wyjść na prowadzenie (16:15). Po powrocie na plac gry zespoły zaprezentowały podręcznikowy przykład gry punkt za punkt. O zwycięstwie w trzecim secie zadecydować miała sama końcówka, a w tej więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, które zwyciężyły 25:23.

W czwartym secie obraz gry zmienił się dosłownie o sto osiemdziesiąt stopni. Partię zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko powiększały swoją przewagę (6:3, 8:3, 11:4). Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie grające podopieczne Jolanty Studziennej. Akademiczki na drugiej przerwie technicznej pojawiły się aż z dziewięciopunktową stratą (7:16) i wtedy było już praktycznie jasne, że kibice obejrzą dzisiaj pięciosetowy pojedynek. Zawodniczki Legionovii konsekwentnie utrzymywały uzyskane prowadzenie do samego końca partii – zwyciężając w takim samym stosunku jak w premierowej odsłonie (25:16).

Porażka w czwartym secie zdecydowanie spuściła powietrze z AZS-u Białystok, który również słabo wystartował w decydującym, piątym secie. Siatkarki Siódemki szybko uzyskały trzy „oczka” przewagi, a przy zmianie stron udało im się powiększyć przewagę. Gospodynie starały się nawiązać walkę i odrobić straty (7:10), okazało się jednak, że same chęci to za mało na rozpędzone rywalki. Zawodniczki z Legionowa w tie-breaku zwyciężyły 15:10 i tym samym zapewniły sobie prawo do gry w barażach o utrzymanie w ORLEN Lidze. Drużyna AZS-u Białystok odnosząc dzisiaj czwartą porażkę, żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

AZS Białystok – Legionovia Legionowo 2:3
(16:25, 25:22, 25:23, 16:25, 10:15)

AZS: Kurnikowska, Esdelle, Tomsia, Łozowska, Chmiel, Polak, Bulbak (libero) oraz Kutikow
Legionovia: Bąk, Sołodkowicz, Gierak, Łukaszewska, Skorupa, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Michailenko, Bawoł, Marinowa i Siwka

Stan rywalizacji: 4:1 dla  Legionovii Legionowo