Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal coraz bliżej utrzymania

I liga M: Stal coraz bliżej utrzymania

Siatkarze AZS UAM Poznań są w coraz trudniejszej sytuacji, bo przegrali dziś drugie spotkanie w walce o utrzymanie ze Stalą AZS UAM Poznań. Tym razem mistrzowie I ligi zwyciężyli 3:0 i są o krok od wygrania rywalizacji z wielkopolskim przeciwnikiem.

Błędy gospodarzy w połączeniu z udanymi kontrami Damiana Schulza i Damiana Lisieckiego spowodowały, że na początku premierowej odsłony przyjezdni odskoczyli od rywali na cztery oczka (10:6). Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bowiem szczelny blok Stali oraz kontra Pawła Pietkiewicza sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (10:10). W kolejnych minutach toczyła się walka cios za cios, lecz z biegiem czasu zaczęła uwidaczniać się przewaga podopiecznych Krzysztofa Wójcika . Skuteczne zbicie Piotra Łuki oraz czapa na Tomaszu Ruteckim dały nysanom dwa oczka przewagi (19:17). Wzrosła ona do czterech punktów po dobrych zagrywkach Szymona Piórkowskiego (22:18). W końcówce poznanianom nie udało się już odrobić strat. Ostatecznie partia ta zakończyła się triumfem gospodarzy 25:21.

Początek drugiego seta był zacięty, ale tylko do stanu 4:4. Później inicjatywę na boisku zaczęli przejmować zawodnicy z Opolszczyzny. Dobra gra Pietkiewicza w połączeniu z atakiem ze środka Jarosława Stancelewskiego dały nysanom znaczne prowadzenie (9:5). Chwilę później przez „stalowy” blok przedrzeć nie mógł się Rutecki, przez co prowadzenie gospodarzy stało się jeszcze wyraźniejsze (13:8). Błędy gości nie pozwalały im zbliżyć się do rywali, a kolejna czapa w wykonaniu gospodarzy spowodowała, że wygrywali już 17:11. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. W końcówce z dobrej strony pokazał się Łukasz Karpiewski, który na kilka ustawień pojawił się na boisku (23:15). Druga partia padła łupem podopiecznych trenera Wójcika 25:17, a kropkę nad „i” postawił blok na Patryku Ożarskim.

Trzecią odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli poznanianie, którzy po błędach Pietkiewicza i Macieja Kęsickiego wyszli na prowadzenie 4:0. Jednak chwilę później zrehabilitował się Kęsicki, a kontrę skończył Łuka, co dało gospodarzom remis (6:6). Kolejne błędy nysan, dobra gra gości w bloku oraz dwa skuteczne ataki Ruteckiego sprawiły, że podopieczni Nicoli Vettoriego ponownie osiągnęli trzy oczka przewagi (16:13). Nysanom, w dużej mierze dzięki Piórkowskiemu, udało się odrobić straty (20:20). Wówczas rozpoczęła się zażarta walka. Pierwszą piłkę setową mieli gospodarze, ale po bloku na Łuce to przyjezdni byli bliżej triumfu w trzeciej odsłonie (26:25). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie I ligi, a w szczególności Piórkowski, który asem serwisowym zakończył spotkanie (30:28).

Stal AZS PWSZ Nysa – AZS UAM Poznań 3:0
(25:21, 25:17, 30:28)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Stali