Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Jadaru Siedlce

I liga M: Pewna wygrana Jadaru Siedlce

Drużyna KPS-u Jadar Siedlce bez problemów wygrała drugi mecz z Energetykiem Jaworzno. Podopiecznych Macieja Nowaka od utrzymania w pierwszej lidze dzieli zaledwie jedno zwycięstwo, o które będą walczyć w Jaworznie już w najbliższą sobotę.

KPS Jadar szybko wypracował sobie przewagę w premierowej odsłonie. Po ataku Witolda Chwastyniaka było 7:3. W środku seta prowadzenie siedlczan nie malało, choć dwukrotnie goście zdobywali po dwa oczka z rzędu. Przy stanie 15:12 trener Maciej Nowak poprosił o czas, a jego podopieczni szybko odbudowali bezpieczną zaliczkę (18:13). Po kolejnej skutecznej akcji KPS-u grę przerwał Sławomir Gerymski. Trzydziestosekundowa przerwa nie zwolniła siedlczan. Krok po kroku zbliżali się oni do zwycięstwa w secie. Mateusz Jasiński i spółka cieszyli się z pierwszej piłki setowej przy stanie 24:18. Ekipa ze Śląska obroniła jeszcze jedną akcję, ostatecznie jednak to KPS cieszył się z prowadzenia 1:0.

Podrażnieni goście wypracowali sobie minimalną przewagę na początku drugiej odsłony (3:2), po chwili jednak gospodarze odzyskali „swój” rytm i przeciągnęli inicjatywę na swoją stronę siatki (8:5). Środkowa faza seta upłynęła już pod znakiem dominacji gospodarzy (15:8). Przy stanie 18:11 wszystko wskazywało na to, że Energetyk nie zdoła powtórzyć wyczynu z poprzedniego dnia, kiedy nie tylko wyrównał wynik rywalizacji, ale również wypracował sobie przewagę 2:1. Przy stanie 20:14 w szeregi gospodarzy wkradło się rozprężenie, które poskutkowało stratą dwóch punktów i czasem na żądanie trenera Nowaka. Chwila oddechu zaowocowała dwiema wygranymi akcjami. Piłkę setową dla KPS-u odgwizdano przy stanie 24:18. Tym razem goście bronili się dłużej niż w pierwszej partii, ostatecznie jednak przegrali 21:25.

KPS Jadar mocno „przycisnął” już na początku ostatniego seta (8:4). W środku partii siedlczanie jednoznacznie pokazali, że nie zamierzają powtórzyć historii z pierwszego meczu i tym razem pokonają rywala w trzech partiach. Jednak goście nie składali jeszcze broni. Zredukowali czteropunktową stratę do trzech oczek, na co błyskawicznie zareagował trener Maciej Nowak, prosząc o czas. Po półminutowym oddechu KPS odzyskał rytm i podwyższył przewagę na 20:15. Zawodnicy prowadzeni przez Sławomira Gerymskiego ponownie odrobili część strat (18:20), zmuszając szkoleniowca miejscowych do wykorzystania drugiej przerwy. I tym razem siatkarze z Siedlec otrząsnęli się i już po chwili cieszyli się z piłki meczowej (24:19), którą wykorzystali przy pierwszym podejściu, wygrywając ostatecznie 3:0.

KPS Jadar Siedlce – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0
(25:19, 25:21, 25:19)

Stan rywalizacji: 2:0 dla KPS-u Jadar Siedlce

Składy drużyn:
KPS Jadar: Gorzkiewicz, Bucki, Chwastyniak, Długosz, Jasiński, Bułkowski, Kaniowski (libero)